Слухати

Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до збройного конфлікту

15 листопада 2016 - 10:09
Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал) порахував ситуацію в окупованому Криму рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між двома країнами
Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до збройного конфлікту / Новини на Громадському радіо

Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора МУС Фату Бенсуда, оприлюдненому 14 листопада.
 
«Згідно отриманих відомостей, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду Україну», — сказано в звіті.
 
Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати до даної ситуації і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні стану окупації, що триває.
 
На думку суду, встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібно.
 
Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.
 
Канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду також має інформацію про утиск кримських татар на півострові, насильницькому переміщенні 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусової мобілізації на військову службу жителів Криму.
 
Прокурор суду вирішила продовжити в наступному році збір доказів по даній ситуації.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+