Слухати

Рада прийняла законопроект щодо відшкодування збитків вкладникам банків

15 листопада 2016 - 17:34
Цей законопроект дозволить повернути вклади, зокрема, клієнтам банку "Михайлівський"
Рада прийняла законопроект щодо відшкодування збитків вкладникам банків / Новини на Громадському радіо

Верховна Рада прийняла в цілому внесений минулого тижня президентський законопроект 5390 про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських і інших фінансових послуг.

Як говориться в пояснювальній записці, в Україні набула поширення схема, по якій в приміщеннях банку фізичним особам пропонується підписувати не договори банківського вкладу з банком, а договори позики з небанківськими фінансовими установами через повіреного, яким виступає банк. При цьому з метою введення в оману споживачів банк відкриває кожного клієнта банківський рахунок, з якого в подальшому кошти перераховуються на рахунки небанківських фінансових установ.

За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з використанням саме такої схеми були обмануті за допомогою банку «Михайлівський» 14 тисяч фізичних осіб. Законопроект розробили, щоб забезпечити захист прав фізичних осіб, які були обмануті за допомогою банків, щоб вирішити питання відшкодування їм коштів, а також, щоб запобігти такі зловживань в майбутньому.

Згідно із законопроектом, банкам забороняється здійснювати без відображення у зобов’язаннях і активах банку операції шляхом залучення коштів фізичних осіб з метою їх прямого розміщення в кредити.

Нагадаю, сьогодні у Києві мітингували вкладники кількох банків. Однією з їхніх вимог було прийняття цього законопроекту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+