Слухати

Україні слід більше використовувати відновлювану енергетику, — екологиня

15 листопада 2016 - 12:33
Відмова від викопних видів палива в енергетиці — єдиний прийнятний підхід стимулювання зеленого економічного розвитку, вважає громадська спостерігачка на міжнародних кліматичних переговорах у Марокко
Україні слід більше використовувати відновлювану енергетику, — екологиня / Новини на Громадському радіо

Україна має великий потенціал для розвитку відновлюваних джерел енергії, а саме: сонячної, вітрової, геотермальної, енергії біомаси та інших джерел, стверджують громадські спостерігачі. Серед них у учасниця Climate Action Network з Києва Ольга Бойко. Саме сьогодні очікують на великий захід на цю тему у Марракеш. Про це журналістка «Громадського Радіо» Ольга Веснянка розпитала еко-активістку.

«Тематика відновлювальної енергетики не може не цікавити. Вона чітко перетинається з усіма сферами життя у країні. На заході вже були представлені різні дослідження щодо поточного стану відновлювальної енергетики в світі: порівнювалися різні країни, чого вони досягли і які у них плани.

Швеція до 2040 року хоче перейти на 100% відновлювальної електроенергії. Не енергетики в цілому, а тільки  електроенергії. До 2040 року це реально. До 2045 року вони хочуть відмовитися від вугілля», — розповіла Ольга Бойко про захід, який вже відбувся у рамках конференції зі змін клімату у Марракеші.

«Сьогодні, 15 листопада, ми будемо говорити, як важливо імплементувати знання про зміни клімату з найменшого віку. Якщо не буде розуміння, чому це важливо, що впливає на зміни клімату, як відновлювальна енергетика зможе допомогти врятувати планету від катастрофи, потрібне розуміння проблеми навіть серед школярів», — продовжує Ольга Бойко.

«Досі існує міф, якщо ми відмовимось від викопного палива, автоматично знижуємо рівень розвитку і закриваємо можливості для країни. Це не так. 15 листопада пройде подія, її організовують Climate Action Network, один із організаторів — президенція COP22. Це показує високий рівень зацікавленості у тематиці. Ми будемо розмовляти і слухати, чому важливо перейти на 100% відновлювальної енергетики, як це допоможе не дати піднятися температурі на півтора градуса. Ми почуємо приклади компаній, які вже багато роблять, щоб перейти на 100% відновлювальної енергетики», — розповіла Ольга Бойко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+