Слухати

Відновлювана енергетика — вже не екологічне питання, а економічне, — Конеченков

16 листопада 2016 - 15:45
В Марракеші тривають переговори сторін щодо майбутнього Паризької угоди: яке майбутнє Паризької угоди в контексті відновлюваної енергетики та як виглядає Україна на переговорах у Марокко?
Відновлювана енергетика — вже не екологічне питання, а економічне, — Конеченков / Новини на Громадському радіо

Журналістка Ольга Веснянка розпитала голову вітроенергетичної асоціації України Андрія Конеченкова, який на місці спостерігає за переговорами. А 16 листопада виступає з промовою на публічній дискусії.

«Коли приймалася Паризька угода, головною метою скорочення викидів вуглецю в атмосферу, стримування глобального потепління був розвиток відновлювальних джерел енергії. Сьогодні багато фахівців, науковців, неурядових організацій наголошують: якщо світ не прийме за головну мету розвиток зеленої енергетики, про стримування клімату говорити не можна», — зауважив Андрій Конеченков.

При цьому зелена енергетика набагато доцільніша економічно, ніж використання сучасних атомних технологій чи технологій, пов’язаних з використанням традиційного викопного палива.

На конференції є багато прикладів, що цілі міста — Стокгольм, Мюнхен, Копенгаген переходять на 100% відновлюваних джерел енергії. Сьогодні 81 світова корпорація офіційно підтримала цей розвиток», — говорить голова вітроенергетичної асоціації стосовно світових тенденцій.

Що ж стосується України, Андрій Конеченков наголошує на конкретних способах впровадження відновлюваної енергетики саме в Україні та економічній ефективності таких заходів:

«Потрібно створити такі механізми, як зелений тариф, зелені сертифікати, зменшення податку. Ці речі дозволяють бізнесу входити в розвиток зеленої енергетики і побачити не лише свій прибуток, а зробити гарну річ для світу.

Я буду робити доповідь про те, що відновлювана енергетика — це вже не екологічне питання, а економічне. Сьогодні всі країни світу розглядають майбутню енергетику саме з точки зору використання місцевих енергоджерел, створення робочих місць.

Зелена енергетика — це рішення всіх енергетичних проблем, проблем з війнами, бо основні війни за енергоресурси.

В Україні є достатній потенціал для вітро-, сонце-, гідроенергетики. Саме це надає нам можливість використовувати ці енергоресурси і досвід ЄС, який на сьогодні досяг високого рівня.

З цього року відновлюється зацікавленість до України та кілька проектів розглядаються Світовим банком, Міжнародною фінансовою корпорацією через наш Укргазбанк.

Я думаю, наступного року потужність в галузі вітроенергетики збільшиться, сьогодні Укргазбанк відкрив програму розгляду вітроенергетичних та сонячних проектів для промислового виробництва зеленої енергетики і передачі електроенергії в мережу». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+