Слухати

Конкурс на посаду держсекретарів відбувається непрозоро, — Виговський

17 листопада 2016 - 09:18 135
Від держсекретарів, по суті, залежатиме, наскільки якісно буде впроваджено ту чи іншу реформу в Україні. Тому дуже важливо, аби конкурс був чесним, — каже Микола Виговський із місії #ДоброЧесно

Микола Виговський — координатор моніторингової місії #ДоброЧесно — розповів у програмі «Громадська хвиля», як ставиться до комісії, що відбирає держескретарів. Каже, що сумнівається у їх об’єктивності.

«На жаль, маємо два дуже неприємних призначення на позиції: це державний секретар Міністерства внутрішніх справ, у першу чергу, — пан Тахтай, який працював в Адміністрації президента при Януковичі, його керівником був Льовочкін. На співбесіді він заявив, що пишається деякими своїми тодішніми функціями», — каже Микола Виговський.

Він зазначає, що комісія голосує за кандидатів в непрозорий спосіб і ми бачимо тільки фінальні бали. Вона несе колективну відповідальність за призначення, але хто персонально голосував за того чи іншого кандидата — дізнатися нині, на жаль, немає змоги.

«Ми вимагатимемо від комісії відкрити цю інформацію. Не знаю, чи це вдасться, але без цього сама ідея реформи державної служби втрачає свою актуальність», — додає пан Микола.

Він зазначає, що посада держсекретаря є вкрай важливою: «Це позиція, від якої, по суті, залежатиме, наскільки якісно буде впроваджено ту чи іншу реформу. Це людина, яку обирають раз на 5 років і яка керує міністерством, його апаратом. Держсекретар виконуватиме свої функції незалежно від того, хто міністр, і тим самим забезпечуватиме інституційну тяглість».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+