Слухати

Переселенці з Криму і Донбасу склали список вимог до Верховної Ради

17 листопада 2016 - 16:12
У Києві 17 листопада під Верховною Радою мітингували переселенці зі Сходу та Криму. Протестуючі вимагали зустрічі із головою Верховної ради Андрієм Парубієм, аби передати складений список вимог
Переселенці з Криму і Донбасу склали список вимог до Верховної Ради / Новини на Громадському радіо

Люди прийшли із списком вимог, які спільно склали п’ять громадських об’єднань: Громадські Організації: «Товариство свідомих громадян», «Об’єднання «Вітер надії», «Спільними зусиллями», «Торнадо» та Благодійна Організація «Благодійний фонд «Кримські біженці».

Серед даних вимог розглядаються основні три пункти:

— створення робочої групи КабМіну, НАБУ, ГПУ, та представників громадських організацій, які будуть відстоювати інтереси внутрішньо-переміщених осіб;

— ввести зміни до державного бюджету 2017 року, передбачивши кошти необхідні для відновлення (компенсації) зруйнованого житла в зоні проведення АТО;

— розробити стратегію реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, в тому числі прийняттям нормативних актів (постанов Кабінету міністрів) необхідних для виконання вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».  

img_5479-17-11-16-02-33.jpeg

Список вимог // «Громадське радіо»
Список вимог
«Громадське радіо»

Протестуючі хотіли передати цей складений список вимог голові ВРУ Андрію Парубію, або іншим представникам влади, які відреагують на їх вимоги, передає кореспондент «Громадське радіо» Анна Морозова.

«Я з Луганська. До останнього залишався на місці, допомагав нашим військовим. Потім обстріли почали посилюватися, і в мій дім потрапила міна, залишилися лише фундамент, та фрагмент будинку. З 2014 року я в Києві, сподівалися, що влада зверне на таких людей увагу, але цього не відбувається. Як бачимо, у бюджеті на 2017 рік не передбачено жодної копійки, для відновлення приватних будинків. Люди вимушені виживати», — розповів переселенець Олександр Ретівов.

На мітинг також прийшла переселенка Людмила Лещенко, яка виїхала із Донецька 20 травня 2014 року.

«Дивлячись на те, скільки виділяються коштів на переселенців, як допомагають спонсори, і канадська діаспора. І куди тільки йдуть ці гроші, не відомо! Громадські організації створили з цього привиду прецедент, аби добитися створення законодавчого органу, який буде контролювати кошти. У мене пенсія 1419 гривень, їх не вистачає навіть оренду кімнати в Києві», — сказала Людмила Лещенко.

img_5486-17-11-16-02-33.jpeg

Мітингуючі // «Громадське радіо»
Мітингуючі
«Громадське радіо»

 З 10:00 ранку до 12:00 влада не відреагувала на звернення мітингувальників, переселенці вирушили до комітету ВРУ, аби через державних працівників передати лист вимог.

«Нацгвардія нас зупинила, і сказала щоб ми чекали жінку, яка його вийде і забере. Але ніхто не вийшов. Витравивши час, ми вирішили відправити рекомендаційним листом на пошту Верховної Ради. Ми сподіваємось що хоч хтось зверне на нас увагу!», — повідомив представник ГО «Товариство свідомих громадян» Олександр Ретівов.

У прес-службі ВРУ коментувати мітинг-переселенців кореспонденту «Громадського радіо» відмовили, сказали, що вони до цього не мають ніякого відношення.

За словами деяких переселенців, наступний раз під Верховну Раду України вони прийдуть 8 грудня 2016, в день можливого прийняття Держбюджету 2017 року. 

Анна Морозова, Київ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+