Слухати

Патріарх Філарет закликав Митрополита Онуфрія сприяти звільненню полонених / Новини на Громадському радіо

Патріарх Філарет закликав Митрополита Онуфрія сприяти звільненню полонених

18 листопада 2016 - 19:51
Патріарх Філарет звернувся до Митрополита Онуфрія із закликом сприяти звільненню полонених та заручників на Донбасі і в Криму

«Як відомо, терористичними угрупованнями, що діють в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також російською владою, що здійснила окупацію території Автономної Республіки Крим, у полоні, у якості заручників та як політичні в’язні утримуються багато громадян України. Щодо них часто порушуються елементарні права, гарантовані міжнародними угодами в подібних випадках, здійснюються катування аж до нанесення непоправної шкоди здоров’ю, чиняться знущання, приниження людської гідності. З багатьма з них повністю відсутній контакт, що додатково перешкоджає наданню їм допомоги», — йдеться в зверненні, позміщенному на сайті Української православної церкви Київського патріархату.

Патріарх Філарет наголосив, що відповідно до Мінських угод всі полонені, заручники та політичні в’язні повинні бути звільнені.

«Однак ані Росія, ані кремлівські колоборанти на Донбасі не виконують належним чином цих домовленостей, досі беззаконно і в умовах важких страждань утримуючи велику кількість громадян України» — зазначив він та підкреслив, що як в окупованому Криму, так і у захоплених районах Донбасу очолювана Митрополитом Онуфрієм Церква є однією, яка має можливість безперешкодної діяльності та перебуває в контакті з владою де-факто і може впливати на неї.

«На останній зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася у Краматорську, було висловлену ініціативу, яка знайшла свою підтримку серед членів Ради: звернутися до Церкви, яку Ви очолюєте, із закликом усіма можливими способами сприяти звільненню полонених, заручників та політичних в’язнів, утримуваних терористами та російською окупаційною владою, а до того, як це станеться – зробити все можливе для полегшення їхнього становища», — нагадав Патріарх Філарет.

«Приєднуючись до цього заклику та підтримуючи його, прошу Вас, в ім’я Господа нашого Ісуса Христа, який заповідав бути милосердними, відвідувати ув’язнених, заступатися за немічних, протистояти неправді – зробіть все для того, щоби утримувані в нелюдських умовах українські полонені, заручники та політв’язні були звільнені та повернулися до своїх родин» — звернувся Патріарх Філарет.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+