Слухати

Життя після війни: у Дніпрі ветерани АТО ділилися власними історіями успіху / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Життя після війни: у Дніпрі ветерани АТО ділилися власними історіями успіху

19 листопада 2016 - 12:47
Facebook Twitter Google+
Окрім спілкування з бійцями, захід передбачав консультації з працевлаштування, навчання та відкриття власної справи

Форум «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО» проходив у Дніпрі вперше, маючи на меті надати корисні поради тим, хто повернувся до мирного життя і не визначився з професією.

dsc_3815.jpg

Форум «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО»  // Громадське радіо
Форум «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО»
Громадське радіо

«Ветерани сьогодні є великою силою. Вони здатні робити великі зміни в нашій країні. Перший такий форум ми провели в Києві в травні цього року. Після цього форум перетворився на площадку комунікацій, де хлопці обмінювалися власним досвідом, своїми проектами, і навіть народилася Асоціація підприємців-ветеранів АТО», — каже координаторка проекту «Воїну – гідна праця» ГО «Центр зайнятості Вільних людей» Анастасія Ковальчук.

На мирній землі демобілізовані бійці стикаються не тільки з проблемами, пов’язаними з фізичним та психологічним здоров’ям. Ветеранам АТО важко спонукати себе до праці, запевняє голова Всеукраїнської спілки воїнів АТО Іван Начовний.

«Центр зайнятості — це перше місце, куди вони повинні звернутися. Як показала практика, у нас більшість хлопців з сіл, основна робота, яку вони можуть виконувати, на виробництві. Потреба в виробничих професіях велика. Днями ми були в Васильківському районі, там готові навчати токарями, фрезерувальниками, надають гуртожиток, заводи готові брати хлопців, але хлопці не хочуть», — розповідає Іван Начовний.

Історії, якими поділилися ветерани АТО, показують, що не треба боятися починати нове життя. Власник інтелектуального бару IZBA-читальня Богдан Чабан переконався у цьому особисто. Після служби в армії боєць повернувся до Маріуполя, де чотири місяці відновлював власний бізнес, закритий ще навесні 2014. Підтримали ідею спонсори і молодий підприємець виграв грант від програми розвитку ООН для переселенців. Але реалізувати ідею можна і без грошей у гаманці, впевнений Богдан.

«Є бізнес, який не потребує великих вкладень, є грантові програми, є соціальний кредит. Мені здається, питання не в грошах, а в бажанні. На той час у мене не було грошей, а було бажання це робити, і якщо б я не виграв грант, я у будь-якому разі це робив. І мені не просто так його подарували – я шукав інформацію, інвесторів. Тобто, перше – це бажання і прагнення досягти цілі», — пояснює Богдан Чабан.

Форум зібрав понад 50 відвідувачів, серед яких – ветерани АТО, активісти, психологи, юристи, підприємці. Бажаючі могли проконсультуватись з питань працевлаштування, записатися на тест з профорієнтації, познайомитися з представниками великих компаній та обговорити можливості співпраці з ними. У майбутньому організатори планують провести форум на Заході України.

Євгенія Москалець, Дніпро, Громадське радіо

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.