Слухати

В Стамбулі тисячі людей мітингують проти шлюбів ґвалтівників з їхніми жертвами / Новини на Громадському радіо

В Стамбулі тисячі людей мітингують проти шлюбів ґвалтівників з їхніми жертвами

20 листопада 2016 - 11:03
Тисячі мітингуючих в Стамбулі в Туреччині проти законопроекту, який дозволив би від чоловікам, які напали неповнолітніх дівчат, вступають в шлюб зі своїми жертвами

«Протестуючі аплодували і скандували: «Ми не будемо мовчати. Ми не будемо з цим миритися. Негайно відкликати законопроект», — йдеться у повідомленні ВВС.

Противники закону вважають, що він фактично легалізує зґвалтування неповнолітніх. За їхніми словами, закон дозволив би звільнення від покарання чоловіків, які зґвалтували неповнолітню особу.

Проти закону виступили опозиційні політики і багато відомих людей Туреччини.

Також зазначається, що акції протесту пройшли і в інших великих турецьких містах.

Крім того, на мітингах лунали й антиурядові гасла.

«Були банери із закликом до правлячої Партії справедливості «прибрати свої руки від мого тіла».

Законопроект запропонував президент країни Реджеп Ердоган.

Уряд наполягає на тому, що цей закон дозволяє вирішити проблеми, пов’язані з поширеною в Туреччині традицією шлюбів з неповнолітніми.

В Туреччині неповнолітніми вважаються ті, кому немає 18 років. За законом, через який люди вийшли на протести, якщо засуджений педофіл визнає свою провину і виявляє бажання одружитися зі своєю жертвою, якій старше 12 років, то його амністують. Про це в єфірі Громадського радіо розповів журналіст Осман Пашаєв. За його словами, такі речі мали місце у віддалених анатолійських провінціях в ХІХ і навіть в ХХ столітті. Зараз це викликало скандал, тому що існує не лише Туреччина традиційна, а Туреччина Стамбулу, Ізміру, Анкари, світська, високоосвічена.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+