Слухати

Президент Молдови розповів, чому країна не вступить до ЄС

21 листопада 2016 - 17:44
Молдова не зможе вступити до складу Європейського Союзу без Придністров'я і Гагаузії, які в свою чергу не погодяться на таке рішення
Президент Молдови розповів, чому країна не вступить до ЄС / Новини на Громадському радіо

Таку інформацію новообраний президент Молдови Ігор Додон повідомив в інтерв’ю російському агентству «Інтерфакс».

«Якщо ми хочемо, щоб Молдова збереглася як держава, то я чесно скажу: нам не треба поспішати кудись вступати. Тому що вступ до Європейського союзу можливий тільки без Придністров’я і без Гагаузії. Це всі розуміють. Центр країни, навпаки, виступає за вступ до ЄС. Ось така у нас політична «каша», — сказав Додон.

Він в черговий раз нагадав, що відкрито виступає за євразійську інтеграцію, і не буде відмовлятися від цього політичного порядку денного.

«На першому етапі, я думаю, що ми запропонуємо хоча б підписання меморандуму про співпрацю з ЄврАзЕС. Є така практика, ми вже підготували цей Меморандум про співпрацю. Там нічого проти угоди про асоціацію з ЄС не йде, а тільки про відносини з самим ЄврАзЕС . А потім, через два-три роки, побачимо: що станеться в Європейському Союзі. Там теж у них дуже непросто», — сказав він.

Додон також зазначив, що не збирається згортати співпрацю з Європейським Союзом або анулювати угоду про асоціацію з ЄС.

«Нам тут українського Майдану не потрібно. Тому ми будемо дуже виважено підходити до цього питання … Але без співпраці зі Сходом, я вже говорив, ми не виживемо», — додав він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+