Слухати

В Авдіївці відновлюють школи, в яких не навчаються діти / Новини на Громадському радіо

В Авдіївці відновлюють школи, в яких не навчаються діти

22 листопада 2016 - 11:53
В Авдіївці Донецької області ремонтні роботи тривають у школах №5 та №2, які постраждали від обстрілів

Так 5-а школі найбільше постраждала під час обстрілів взимку 2015 року. Тут було побито майже усі вікна, осколками снарядів посікло дах, вибухом зруйновано частину стіни

Будівельники наразі завершують встановлення вікон, на них виділено 770 тисяч гривень з міського бюджету, — розповідає заступник начальника міського управління освіти Ольга Точило.

«70% вікон металопластикових, вже поставлено на суму 770 тисяч гривень за кошти місцевого бюджету, ще буде встановлено 43 вікна», — розповіла кореспонденту «Громадського радіо» Ольга Точило. 

Також у цій школі мають повністю замінити систему опалення, яка розморозилася взимку 2015. Під час обстрілів своєчасно воду із системи не могли злити, на багатьох батареях повідпадав метал. На ці роботи з бюджету влада дає 1 млy.700 тисяч грн.

Школярі, які бачать що їхню школу ремонтують, постійно цікавляться у директора закладу, коли можна повернутися до своєї школи. Свого часу тут навчалися 430 дітей, сьогодні по різних школах міста лише 200 учнів із ЗШ 5, решта дітей не повернулася, хоча на них чекають, — каже директорка 5-ої школи Олена Лук’яненко.

Ремонтні роботи тривають і у сусідній 2-ій школі, вона теж порожня, саме її вирішено зробити в Авдіївці опорною. Тут ставлять вікна і теж монтуватимуть систему опалення. Рішення ремонтувати порожні школи є правильним, вважає керівник Авдіївської ВЦА Павло Малихін. Бо навчальні заклади можуть далі відсиріти і руйнуватися через відсутність опалення.

«Сподівання, що діти повернуться завжди є. для чого це робиться? Щоб зберегти школу. Вставляємо вікна і будемо міняти опалення, щоб подати тепло, для цього ці ремонти», — розповів Павло Малихін.

shkola_2_yaku_tezh_vidnovlyuyut.jpg

Школу №2 теж відновлюють // «Громадське радіо»
Школу №2 теж відновлюють
«Громадське радіо»

Наразі у прифронтовій Авдіївці працюють п’ять із семи шкіл, загальна кількість учнів – 1350 осіб. Це половина дітей, які навчалися до війни. Решта з батьками поки не повернулися додому.

Наталя Поколенко з Донеччини 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+