Слухати

Міністр культури Євген Нищук вибачається за «генетику Донбасу» — відео

23 листопада 2016 - 13:43
Міністр культури Євген Нищук вирішив вибачитися за свої попередні слова про «генетику Донбасу»
Міністр культури Євген Нищук вибачається за «генетику Донбасу» — відео / Новини на Громадському радіо

Так, міністр в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив наступне:

«Ситуація, що склалася на сході і півдні, — прірва свідомості. Більше того, коли ми говорили про генетику в Запоріжжі, на Донбасі, то це міста завезені. Немає там ніякої генетики, це свідомо завезені (міста). Черкаси — славний гетьманський і Шевченків край. Сам місто Черкаси наполовину завезений. Чому? Тому що боялися шевченківського духу. Це була технологія Радянського Союзу», — заявив міністр, відповідаючи на питання про причини повільного поширення української культури у південно-східній частині України.

Міністр культури Євген Нищук вибачився за своє невдале висловлювання про відсутність відповідної генетики на Донбасі.

Про це повідомляє кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова з кулуарів Кабінету міністрів України.

«Всіх зачепило слово „генетика“. Якщо воно когось зачепило, я щиро вибачаюся. Насправді, я ніяких не мав моментів, аби образити у меншовартості. Я говорив тільки про те, що зараз треба збільшити увагу до культурного діалогу та обміну, і що саме культура може зшити та примирити країну й відчути один одного», — пояснив Нищук.

Він також запевнив, що є толерантною та адекватною людиною.

«Я сам неодноразово їздив із виставами, у тому числі російськомовними, до Донецька, у мене там маса друзів. Але те, що певний час країна в певних областях зомбувалася іншою інформацією, спотворювалися історичні факти, була мала кількість правдивої української культури — ну це факт, я це мав на увазі, не більше», — додав Нищук.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+