Слухати

Перелік виконавців НКВС з’явився у загальному доступі / Новини на Громадському радіо

Перелік виконавців НКВС з’явився у загальному доступі

24 листопада 2016 - 10:32
У мережу виклали поіменний перелік співробітників НКВС — довідник Андрія Жукова «Кадровий склад органів держбезпеки 1935-1939 рр.»

Посібник був створений на основі даних про співробітників НКВС, зібраних в бібліотеках та архівах Андрієм Миколайовичем Жуковим.

Ознайомитися із даними посібника можна на сайті nkvd.memo.ru.

На початку дослідження будь-який доступ до архівів був закритий і головним джерелом інформації стали старі періодичні видання, які публікували відомості про нагородження працівників НКВС, а також біографічні довідки при обранні керівників НКВС-УНКВС в депутати Верховних рад, — повідомляє novayagazeta.ru.

Енциклопедичні та довідникові дані були на той час вкрай цензуровані. Будь-яка інформація стосовно працівників органів держбезпеки була також і вкрай обмежена.

У 1990-х доступ до архівних матеріалів було відкрито: документи про нагородження співробітників органів держбезпеки і позбавлення їх орденів і наказам НКВС по кадрам, переміщення працівників і присвоєння персональних звань, — усі ці документи слугували Жукову протягом його багаторічного дослідження.  

Результатом цієї праці став довідник про кадровий склад ГУДБ-УДБ НКВС СРСР в 1935-1941 рр.

Нагадаємо, що в структурі НКВС СРСР другої половини 1930-х Головне управління державної безпеки (ГУДБ) і його органи на місцях — Управління державної безпеки (УДБ) — займали особливе місце. Саме ці структури відповідали за боротьбу із «ворогами народу».

Протягом «масових операцій» 1937-1938 рр. в проведенні арештів, а іноді і слідства брали участь представники різноманітних підрозділів НКВС: прикордонних і внутрішніх військ, міліції, господарських підрозділів і навіть курсанти. Проте найбільшу відповідальність у репресивних кампаніях мали співробітники ГУГБ-УГБ. Саме їх вважають головними виконавцями репресивної політики радянського керівництва.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+