Слухати

Журналістів телеканалу «Дождь» відпустили, вислали з Донецька — ЗМІ

25 листопада 2016 - 23:26
Як повідомла агенція ТАСС, знімальну групу вивезли з території окремих районів Донецької області. Бойовики заявили, що відеозаписи журналістів "носять необ'єктивний і провокаційний характер"
Журналістів телеканалу «Дождь» відпустили, вислали з Донецька — ЗМІ / Новини на Громадському радіо

ТАСС посилається на так зване «МГБ ДНР» (донецьке «міністерство держбезпеки»), що заявило наступне:

«…Журналісти телеканалу «Дождь» громадяни РФ Полонський Василь Андрійович і Єрженков Сергій Борисович, вислані на територію Російської Федерації». 

Журналісти нібито не мали «акредитації». «МГБ» також пояснило причину затримання:

«Під час перегляду відеозаписів співробітниками міністерства встановлено, що вони носять необ’єктивний и провокаційний характер. В брехливому світлі відзеркалюють соціально-економічну і політичну ситуацію в республіці».

Раніше радник  т.зв. «глави ДНР» Олександра Захарченка Захар Прилєпін запевнив, що затриманих в Донецьку журналістів російського телеканалу «Дождь» незабаром звільнять. «Інформація одна: все буде добре. Проблем ніяких немає особливих. Зараз розберуться, а завтра вранці буде все відмінно. Просто випустять з ранку або через півгодини. Випустять просто і досвідос. Все буде добре. Я подзвонив, мені сказали, що все добре, все без проблем. Все добре», — сказав Прилєпін, повідомляє «Ехо Москви».

Про те, що з журналістами все в порядку, також говорило джерело агентства «Інтерфакс». «Я гарантую, що з ними (журналістами, ред.) все в порядку, їх затримали за підозрою в порушенні законодавства «ДНР», в найближчі кілька годин ситуація повинна розв’язатися», — сказав співбесідник агенства. Він припустив, що журналістів відправлять до Росії. 

Телеканал «Дождь» раніше повідомив, що його журналісти, котрі перебували в Донецьку, перестали виходити на зв’язок. Полонський повідомив редакції, що їх затримали співробітники так званого «міністерства державної безпеки ДНР».

«Дождь» стверджує, що у журналістів були акредитації як від представників «ДНР», так і від Служби безпеки України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+