Слухати

Генпрокурор Луценко зачитав екс-президенту Януковичу підозру

28 листопада 2016 - 13:47
Генеральний прокурор повідомив, що повідомлення про підозру було розіслано на всі відомі адреси перебування Януковича
Генпрокурор Луценко зачитав екс-президенту Януковичу підозру / Новини на Громадському радіо

Генеральний прокурор Юрій Луценко в Святошинському суді зачитав Віктору Януковичу повідомлення про підозру у державній зраді, пособництві представникам влади РФ, умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України.

Луценко заявив, що відповідне повідомлення також було направлено в РФ.

«Враховуючи те, що Янукович перебуває за межами України і фактично ховається від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошено усно, а саме повідомлення про підозру сьогодні годину назад розіслано на всі відомі адреси перебування Януковича…», — сказав він.

«А тепер не як генпрокурор, я звинувачую Януковича, як українець в тому, що він відкрив двері агресивної війни проти нашої держави, в тому, що він зруйнував суверенітет держави, якому присягав на Конституції, в тому, що в результаті було вбито 2263 військових України , 8394 з них поранені, 1600 000 біженців, не враховано кількість убитих і поранених цивільних. Це все на совісті того, хто сміє сьогодні брехати очі українському народу. На все прийде час розплати «, — заявив Луценко під час оголошення підозри Януковичу» — додав Луценко і зазначив, що у повному тексті звинувачення Януковичу більше 20 сторінок.

«Найближчим часом підозра Януковичу перетвориться в обвинувальний акт» — повідомив Юрій Луценко.

Зазначимо, що у справі про розстріли активістів Євромайдану співробітниками розформованого батальйону «Беркут» Віктор Янукович проходить як свідок, а не підозрюваний.

Його адвокат, Віталій Сердюк пояснив, що в даному кримінальному провадженні йому неможливо пред’явити підозру, оскільки такий процесуальної статус обумовлений тим, що він в обвинувальному акті, поданому Генеральною прокуратурою до суду, не має іншого статусу.

«Всі камені зараз летять до суду, який прийняв рішення про його допиті в якості свідка. Насправді, це не так, і питання визначення статусу учасників, направляючи обвинувальний акт на суд, вирішує Генеральна прокуратура. Він не фігурував в цій справі в будь-якому іншому статусі, крім статусу свідка, оскільки йому не пред’являлася підозра і не вручався обвинувальний акт» — пояснив Сердюк.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+