Слухати

У Ростові допитують Януковича про вбивства на Майдані - онлайн-трансляція

28 листопада 2016 - 13:06
Екс-президента Віктора Януковича допитують у справі про розстріли протестувальників на Майдані "беркутівцями"
У Ростові допитують Януковича про вбивства на Майдані - онлайн-трансляція / Новини на Громадському радіо

Віктор Янукович заявив, що в найближчі тижні буде готовий 4 том матеріалів по Майдану.

Розглядати справи про вбивства на Майдані потрібно з урахуванням того, що там також загинули і співробітники правоохоронних органів, зазначив Янукович.

Він допустив, що екс-голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін міг бути причетний до розгону Майдану в ніч на 30 листопада 2013 року.

«Мені весь час говорять про Льовочкіна. Я відповідав, так, можливо він мав до цього відношення. Але ніяких доказів цього у мене особисто не було і слідство їх не встановило. Тому якщо це було так, нехай влада це доведе, а якщо не доведе, нехай буде на його совісті. Або якщо він не винен, то нехай ті, хто так кажуть, повинні вибачитися, це має встановити суд», — сказав він.

Екс-президент Віктор Янукович також заявив, що «Беркут» перевищив повноваження при розгоні Євромайдану 30 листопада 2013 року. 

«Студентів тоді на Майдані вже практично не було, там були одиниці. Але на Майдан підійшли радикали і почали провокувати «Беркут». «Беркут» перевищив, я сказав би так, на мій погляд, свої повноваження, але це моя точка зору і її треба було підтвердити розслідуванням», — сказав він.

За словами Януковича, він не знає, на якому рівні приймалося рішення про видачу правоохоронцями зброї на Майдані.

«Що стосується видачі зброї співробітникам правоохоронних органів, за це питання, за законом відповідають ті, хто приймав таке рішення. Але на якому рівні це приймалося, я коментувати не можу, тому що я цього не знаю», — зазначив екс-президент.

Відеодопит Віктора Януковича у справі 5 колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут» стосовно розстрілу учасників Євромайдану мав відбутися ще 25 листопада. Але цього не сталось через відсутність підозрюваних: «Правий сектор» і ще декілька організацій заблокували виїзд із Лук’янівського СІЗО, де перебувають екс-бійці розформованого батальйону «Беркут», обвинувачені у вбивствах активістів Євромайдану.

Суддя Святошинського суду попросив перенести час засідання через відсутність підозрюваних у залі суду. 

Водночас Віктор Янукович заявив, що виступити свідком у цьому процесі — його власна ініціатива, і він «прагне, щоб злочинці були покарані». 

Сьогодні у «Правому секторі» повідомили, що не блокуватимуть автозаки з підозрюваними.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+