Слухати

Чорнобиль: зруйнований реактор накрили захисною аркою - відео

29 листопада 2016 - 15:25
Захисна споруда над четвертим енергоблоком ЧАЕС – новий безпечний конфайнмент - багатофункціональний комплекс для перетворення об’єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему
Чорнобиль: зруйнований реактор накрили захисною аркою - відео / Новини на Громадському радіо

Встановлення арки зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із радіоактивними матеріалами в середині об’єкту «Укриття», демонтажу конструкцій, а також обмежить радіаційний вплив на населення, персонал і довколишнє середовище. Про це повідомляє кореспоспондент «Громадського радіо». 

На урочистостях був присутній Президент України Петро Порошенко.

Це будівництво захисної арки він назвав історичним:

«Це насправді унікальний об’єкт. Сто десять метрів в вишину 257 м — в ширину, 164 м- довжиною. Це найбільша в світі рухома конструкція, яка коли-небудь будувало людство».

Окремо Порошенко подякував країни «великої сімки»: США, Великобританія, Франція, Японія, Німеччина, Канада, Італія.

Він підкреслив, що встановлення цієї споруди гарантує сто років радіаційної безпеки.

Як повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак журналістам, Україна звернеться до міжнародних партнерів з проханням надати підтримку при демонтажі четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

«Уряд готує звернення до міжнародних партнерів про наше бачення співпраці. Хотів би сказати, що ми очікуємо підтримку технічну, підтримку наукову, підтримку технікою в розбиранні четвертого енергоблоку», — сказав він.

Семерак зазначив, що Україні буде складно впоратися з таким завданням самостійно.

На ютубканалі Міністерства екології та природних ресурсів України оприлюднили ролик про те, як тривали роботи з накривання зруйнованого реактора аркою.

 

Григорій Пирлік

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+