Слухати

"Украерорух" не розглядає питання про відшкодування збитків "Бєлавіа"

02 грудня 2016 - 17:14
В компанії "Украерорух" повідомили, що не ведуть переговорів з авіакомпанією "Бєлавіа" щодо відшкодування збитків від незапланованого повернення літака до аеропорту "Жуляни" 21 жовтня
«Украерорух» не розглядає питання про відшкодування збитків «Бєлавіа» / Новини на Громадському радіо

Про це йдеться у відповіді «Украероруху» на запит ІА «Українськіх Новини».

У відповіді йдеться про те, що «Украерорух» не має підстав для розгляду питання щодо відшкодування за повернення в аеропорт «Київ» літака «Бєлавіа», оскільки держпідприємство не було ініціатором повернення даного рейсу.

vidpovid.jpg

Відповідь "Украероруху" щодо відшкодування збитків "Бєлавіа" // Українські новини
Відповідь «Украероруху» щодо відшкодування збитків «Бєлавіа»
Українські новини

Нагадаємо, 21 жовтня після зльоту літак авіакомпанії «Бєлавіа» на вимогу СБУ повернули в київський аеропорт «Жуляни». Диспетчер аеропорту сказав, що за невиконання наказу буде піднята бойова авіація на перехоплення.

На борту знаходилося 136 пасажирів і 6 членів екіпажу. Командир судна виконав вказівку.

Після посадки правоохоронці України зняли з борту одного пасажира, громадянина Вірменії. Літак після дозаправки вилетів до Мінська, знятого пасажира незабаром відпустили і він теж вилетів до Білорусі іншим рейсом.

22 жовтня Міністерство закордонних справ Білорусі викликало тимчасово повіреного у справах України в Республіці Білорусь Валерія Джигуна. Керівнику української дипмісії вручили ноту, в якій білоруська сторона заявила протест у зв’язку з діями компетентних органів України про примусове повернення білоруського повітряного судна авіакомпанії «Бєлавіа», який здійснював 21 жовтня 2016 регулярний рейс В2 840 за маршрутом «Київ-Мінськ».

У ноті МЗС підкреслювалося, що білоруська сторона очікує офіційних вибачень і вимагає відшкодування всіх фінансових витрат і витрат, викликаних діями української сторони.

Згодом з’явилась розшифровка переговорів диспетчерська аеропорту «Жуляни» з пілотами літака «Бєлавіа». Там були дослівно наведені слова диспетчера: «Белавиа-840» поступило указание: вам надо, необходимо вернуться на аэродром вылета Жуляны. ЗА НЕВЫПОЛНЕНИЕ БУДЕТ ПОДНЯТА БОЕВАЯ АВИАЦИЯ НА ПЕРЕХВАТ».

Разом з тим у відповіді на запит Громадського радіо до «Украероруху» з проханням прокоментувати оприлюднені розшифровки зазначалось:

«До «Украероруху» надійшла інформація про необхідність повернути літак рейса BRU 840 авіакомпанії «Бєлавіа» у зв’язку з загрозою національній безпеці України. Дана вимога була виконана. Диспетчер обслуговування повітряного руху діяв в інтересах національної безпеки України і відповідно до міжнародної практики, прийнятої в подібних випадках. Фінансові питання з авіакомпанією Бєлавіа Украерорух вирішує відповідно до практики, прийнятої у взаєминах між провайдером аеронавігаційних послуг і авіакомпанією».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+