Слухати

Україна хоче оголосити "скіфське золото" в міжнародний розшук

03 грудня 2016 - 10:11
Розглянувши клопотання прокуратури АР Крим Печерський районний суд м. Київ наклав арешт на музейні експонати
Україна хоче оголосити «скіфське золото» в міжнародний розшук / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє Прокуратура Автономної Республіки Крим.

«Здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом відмови музеєм Алларда Пірсона Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) повернути музейні експонати виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», якіє власністю держави Україна», — зазначається в повідомленні.

Таким чином, за клопотанням прокурора ухвалою Печерського районного суду Києва на музейні експонати накладено арешт.

«Ухвала слідчого судді направлена до Інтерполу з метою забезпечення міжнародного розшуку арештованого майна», — повідомили в прокуратурі.

Нагадаємо, що йдеться про колекцію з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Алларда Пірсона (Амстердам) на виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в лютому 2014 року. Серед експонатів виставки — артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, а також мечі стародавніх греків і скіфів.

Після завершення виставки, нідерландська сторона, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

За законами України, всі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання тільки на підставі укладених контрактів.

Контракт, який давав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсон завершився 13 червня 2014 року, після чого, відповідно до закону, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+