Слухати

Слідчого у справі «26 лютого» підозрюють у фальсифікаціях і шовінізмі / Новини на Громадському радіо

Слідчого у справі «26 лютого» підозрюють у фальсифікаціях і шовінізмі

05 грудня 2016 - 16:31
У кримінальній справі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза представлено близько 100 відео файлів, але тільки на трьох видно підсудного і на жодному — дій, що вказують на організацію заворушень

Як повідомляє кореспондент «Громадського радіо» із Криму, про це сьогодні під час судового засідання заявив адвокат Микола Полозов.

Також представники захисту звернули увагу суду, що слідчий вніс до протоколу відомості про те, що на відео з мітингу під стінами кримського парламенту видно лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, який на той момент не перебував у Сімферополі. Полозов зазначив, що спеціально чи ні, але слідчий вніс інформацію, яка не відповідає дійсності.

Крім того, адвокати вбачають упередженість і шовіністичний підхід в оцінках, які дав слідчий, описуючи додані до кримінальної справи файли. Зокрема, в підписі до файлу значиться «один з істеричних татар», при цьому не приведені ані психіатрична експертиза, ані докази того, що голос належав саме представнику кримськотатарського народу.

Нагадаємо, окупаційна влада судить шістьох кримських татар за участь у мітингу під стінами кримського парламенту, спрямованого на підтримку єдності України 26 лютого 2014 року. Троє підсудних, включаючи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, вже більш ніж півтора року перебувають під вартою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+