Слухати

Чому ціни на алкоголь варто підвищити? Коментар експерта / Новини на Громадському радіо

Чому ціни на алкоголь варто підвищити? Коментар експерта

06 грудня 2016 - 07:51
На засіданні комітету з питань податкової та митної політики депутати вирішили не підвищувати акцизи на алкоголь, а підняти їх лише на рівень інфляції – тобто на 12%

Cуттєвих надходжень до держбюджету від цього не буде, вважає співзасновниця кооперації ГО «За тверезу Україну» Юлія Солоха. Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

Насправді ж, за її словами, піднімати податки на алкогольну продукцію можна значно більше. У коментарі Громадському радіо Юлія Солоха пояснила це так.

«І Всесвітня організація охорони здоров’я, і Всесвітній економічний форум і різні міжнародні організації давно говорять про те, що підвищення акцизів на шкідливі товари, зокрема акцизів на алкоголь, є ефективним інструментом, який здатен забезпечити не тільки суттєві надходження до державних бюджетів тих яких, в яких вони підвищуються, але і забезпечити, щоб зменшити рівень споживання алкоголю. Це означає, чим дорожче буде алкоголь, тим менше дітей і підлітків зможуть до нього долучитися і перший раз спробувати», — сказала Юлія Солоха.

За її словами, саме з цією метою міжнародні організації радять підвищувати ціни на алкогольні вироби.

Вона також зазначила, що виробники алкогольної продукції заявляють, що значне підвищення цін на алкоголь призведе до того, що 40-50% ринку підуть у тінь. Юлія Солоха наводить свої контраргументи, чому це не так:

«Ми переглянули ці огульні заяви з боку алкогольної індустрії про 40-50% тінізації ринку і жодних підтверджень такого відсотку немає. Більш того, якби алкоголь дійсно був би в ціні сьогодні, і люди дійсно вживали фальсифікат, рівень смертності та отруєнь від споживання алкоголю підвищився б», — говорить Юлія Солоха.

Вона зазначила, що рівень смертності від алкоголю у порівнянні з минулими роками йде на спад і додала, що громадськість закликає народних депутатів, коли ті голосуватимуть за зміни до державного бюджету, підтримати законопроект Міністерства фінансів, і якому закладені ставки акцизів і збільшення їх на 20 відсотків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+