Слухати

Під Радою пенсіонери МВС вимагали виплат в Авакова — фото, відео / Новини на Громадському радіо

Під Радою пенсіонери МВС вимагали виплат в Авакова — фото, відео

06 грудня 2016 - 12:42
Біля Верховної Ради України та Кабінетом міністрів зранку перебувало близько двох тисяч чоловіків, переважно старшого віку

Як повідомляє кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова, більшість представляється як пенсіонери МВС та «чорнобильці». За їхніми словами, вони обурені ставленням влади до них та вимагають підвищення пенсій.

Журналістка з’ясувала, що організаторами акції виступила громадська організація «Сила народу».

Учасники акції тримають плакати із написами: «Аваков! Менти — також люди!», «Народний депутате, будь зі своїм народом!», «Пенсіонери МВС для держави гордість учора, баласт — сьогодні «Вимагаємо перерахунку пенсій та повернення пільг згідно з законом».

img_0273.jpg

Василь Козачок // Марія Зав'ялова/Громадське радіо
Василь Козачок
Марія Зав’ялова/Громадське радіо

Один з мітингувальників з Волинської області Василь Козачок розповів «Громадському радіо», що вони прийшли вимагати підвищення та перерахунку пенсій. За його словами, вони передали звернення народним депутатам та очікують перерахунку у першому кварталі 2017 року.

«Не тільки гроші, йдеться про пільги, так як цим правом користуються тільки ветерани, а відповідно закону про міліцію, стаття 22, пільги мають всі, хто прослужив 20 років. Цих пільг, зокрема на комунальні послуги, ця категорія населення позбавлена, втрачено».

Якщо вимоги не будуть виконані шляхом внесення відповідних змін до бюджету на 2017 рік, протестувальники обіцяють перекрити всі українські траси міжнародного значення, розповів «Громадському радіо» полковник МВС у відставці Юрій Михальчук з Рівного.

«Нас 230 тисяч пенсіонерів-ветеранів органів внутрішніх справ, Якщо ми перекриємо траси, тоді тут буде трошки дорожче для них», — вважає він.

Юрій Михальчук впевнений, що тільки в його місті блокувати шляхи вийде близька 4 тис пенсіонерів органів внутрішніх справ.

А Юрій Малів з Нововолинську каже, що отримувати пенсію у 1 200 грн йому образливо.

«Ми захищаємо свої права. Пенсія має бути гідна. Є закон і нехай вони його виконують. Якщо я порушив закон та перейшов вулицю не там, де положено, мене оштрафують. А вони, хоч є закон про те, що треба підвищити, кажуть — грошей нема в бюджеті. Одні посилаються на Кабінет міністрів, інші — на Верховну Раду, виходить замкнене коло».

Протестувальники навіть перекрили вулицю Грушевського біля площі Конституції, аби звернути на себе якомога більше уваги. Це їм вдалося, звернення було прийняте, але чи будуть вимоги колишніх українських міліціонерів виконані, покаже час.

Марія Зав’ялова, Київ, «Громадське радіо»

 

 

757 107_1 571 270.jpg

Мітинг під будівлею Верховної Ради // Цензор. НЕТ
Мітинг під будівлею Верховної Ради
Цензор. НЕТ

757 107_1 571 275.jpg

Чоловіки із транспорантами: "Аваков, перерахуй пенсію!" // Цензор. НЕТ
Чоловіки із транспорантами: «Аваков, перерахуй пенсію!»
Цензор. НЕТ

757 107_1 571 277.jpg

Водночас, неподалік від ВР, у Маріїнському палаці триває церемонія нагородження військових президентом України Петром Порошенко // Цензор. НЕТ
Водночас, неподалік від ВР, у Маріїнському палаці триває церемонія нагородження військових президентом України Петром Порошенко
Цензор. НЕТ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+