Слухати

Козацькі пісні Дніпропетровщини охоронятиме ЮНЕСКО

07 грудня 2016 - 17:35
Козацькі пісні, які співають бабусі із трьох сіл: Кочережки, Богуслав та Підгороднє, ЮНЕСКО внесло у списки нематеріальної спадщини і визнало такими, що потребують охорони
Козацькі пісні Дніпропетровщини охоронятиме ЮНЕСКО / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо» з Дніпра.

Рішення про унікальність козацьких пісень Дніпропетровщини в організації ЮНЕСКО прийняли одностайно. Обласні чиновники кажуть: співучим бабусям це не принесе матеріального прибутку, проте їхня творчість  набуде статусу бренда області. Говорить начальник обласного Управління культури, національностей і релігій Наталія Першина:

«Це поширення інформації про наш регіон в усіх країнах світу. В репрезентативному списку в нас знаходиться номінація елемент “петриківський розпис”, а в списку який потребує негайної охорони тепер знаходяться «козацькі пісні Дніпропетеровщини».

Пісням про зелений дуб, козацьке кохання та бойові перемоги вже по декілька сотень років. Їх бабусі чули від своїх бабусь. Всесвітньо відомими ці пісні сьогодні стали не лише через зміст, а й завдяки унікальному голосовому діапазону стареньких. Солісткам із трьох сіл вже за вісімдесят. Але співати їм не набридає. Розповідає 85-річна хористка Надія Паршук:

«Часто збираємся і хорошо співаємо. Я люблю співать. Я дома лежу і співаю. Пісні сама собі співаю. Я з дитинства любила танцювать і співать». 

babky4.jpg

Бабусі Дніпропетровщини // «Громадське радіо»
Бабусі Дніпропетровщини
«Громадське радіо»

У рідних селах бабусь цінують і поважають — розповідає староста села Кочережки Валерій Шевал:

«Бабусі наші — молодці. Це наша честь села, це наші наставники. З ними я працював ще при Радянському союзі. Хто був дояркою, хто свинаркою, хто телятницею. Всі вони молодці. Дуже багато пісень вони знають старовинних. І це дуже добре, що ми сохранили це, що є в нас пам’ять, наша культура».

Нагадаємо, що 2013 року на сесії в Баку комітет ЮНЕСКО вніс петриківський розпис у загальний список нематеріальної культурної спадщини.

Маргарита Кримова з Дніпра 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+