Слухати

В Луцьку активісти вимагали пояснень від чиновників про статки в е-деклараціях

07 грудня 2016 - 18:53
Кілька десятків активістів «Самооборони Волині», «Автомайдану України», бійців АТО, депутатів обласної ради завітали до головного казначея та митника Луцька, які задекларували багато майна та коштів
В Луцьку активісти вимагали пояснень від чиновників про статки в е-деклараціях / Новини на Громадському радіо

Зокрема, йдеться про  Леміщака Михайла-Мирослава Васильовича, начальника ГУ Державної казначейської служби у Волинській області та начальника митного поста «Луцьк», заступника начальника Волинської митниці Олександра Шуцького, які отримують в межах від 5 до 7 тисяч грн. за місяць.

В е-декларації Леміщака є більше гектара землі і житловий будинок  у Струмівці поблизу Луцька  площею 300 квадратів, дві земельних ділянки в Луцьку, квартира, два автомобілі, 242 тисячі доларів і 1,68 мільйона гривень на рахунках в  українських та російському банках.

На запитання про походження свого майна Леміщак відповів, що працює давно, а тому заробити такі кошти було можливо:

«Це питання водночас і просте, і складне. Пояснити звідки статки і своє майно, починаючи зі своєї трудової діяльності ще з 60-70 років і підрахувати це. Бо це є і частково те, що заробили батьки. До цього часу, правда, не дожили», — прокоментував Леміщак.

Найбільше питань в людей було стосовно швейцарського годинника чоловіка. Про це і спитав в чиновника боєць батальйону «Донбас» Богдан Лозіцький:

«Звернення до НАЗК  про перевірку. І вказати те, що Вам ваша аспірантка, люди, які мають зарплату нижче ста доларів за місяць, подарували такі чудові подарунки, які коштують 20 тисяч доларів. І ми вас чекаємо у Киві з поясненнями. Просимо будь ласка, зараз пишіть».

За вимогою активістів пан Леміщак написав дві заяви – одну в НАЗК для перевірки походження його майна, а іншу для своєї відпустки з моменту перевірки його е-декларації.

Ще один е-декларант, начальник митного поста «Луцьк» Олександр Шуцький задекларував автомобілі Bentley, Audi, Mercedes та BMW, катер, водний мотоцикл та багато іншого майна і коштів.

На момент прибуття на митний пост «Луцьк» Олександра  Шуцького не було  на місці, тому документи передали його заступниці.

«Дивіться, якби ми зараз тут застали його на місці, то б якісь іншу документотворчу діяльність робили. Тут ми зараз ми залишимо документи, в яких ми просимо пояснити його статки. Ми навіть в цьому йому готові допомогти, якщо він не знає, як оцінити  автомобілів, то в нас є експерти, які можуть це зробити», – звернувся депутат обласної ради Костянтин Зінкевич.

Активісти запевняють: це не остання їх акція, адже волинських чиновників, які задекларували багато майна, отримуючи мізерну зарплатню, є чимало.

«В такому стані в нас є законодавство, що ні НАЗК, ні Міністерство юстиції ще належним чином не подали правила перевірки електронних декларацій. І не зареєстровані жодні правила перевірки електронних декларацій . Їх зараз намагаються доопрацьовувати. Але це схоже або на затягування, або на тупий саботаж. Дуже важливо, що зараз навіть не встановлені терміни перевірки електронних декларацій , тобто це можна затягувати на роки», – резюмував депутат Зінкевич.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+