Слухати

На Закарпатті люди братимуть новорічні ялинки напрокат

08 грудня 2016 - 18:07
Ялинки напрокат на період різдв’яно-новорічних свят пропонують у двох закарпатських лісгоспах — Великобичківському та Перечинському. Таку послугу цього року тут започаткували вперше
На Закарпатті люди братимуть новорічні ялинки напрокат / Новини на Громадському радіо

Вартість ялинки у горщику становитиме від 70 грн до 300 грн. Однак, за умови повернення ялинки у лісгосп, людина зможе отримати назад половину витраченої суми.

Ярослав Кополовець, директор Перечинського лісгоспу, розповів “Громадському радіо”, що люди уже цікавляться новою послугою. Наразі лісгосп пропонує деревцята смереки, ялиці білої, сосни звичайної. У перспективі планують реалізовувати дугласію, яка, на думку лісівника, більш гарна і має дуже приємний запах. “Ідея цікава сама по собі. По-перше, не йде вирубування живих ялинок. По-друге, людям, я думаю, цікавіше буде придбати продукцію в горщику. В подальшому — чи повернути у лісгосп, чи висадити у себе на городі. Я думаю, ця традиція приживеться і в подальшому будемо розширювати по кількості і по якості асортимент такої продукції”, — зазначив Ярослав Кополовець.

Ініціаторкою такого нововведення стала прес-секретарка закарпатських лісівників Юлія Давидова. Каже, що до такої ідеї призвело наївне дитяче питання. “Вона взагалі виникла тоді, коли я спілкувалася по телефону зі своїм племінником і сказала, що буду їхати рубати обласну ялинку разом із журналістами. І він сказав: “Як її можна рубати, якщо у неї є тато і мама? І їй же буде боляче”. І я подумала: дійсно, хочеться, щоб наші красиві Карпати зберігалися”, — поділилася Юлія Давидова.

А тим часом у гірських районах Закарпаття з метою виявлення незаконно зрубаних дерев проходить операція «Ялинка». Лісівники попереджають, що передбачені штрафи за незаконну рубку у кілька разів перевищують вартість новорічних ялинок. Інколи штраф може сягати 1,5 тис грн. “Є штрафи за незаконне вирубування ялинок. Штрафи немаленькі. Тим паче, що до штрафу, який є, нараховується іще й коефіцієнт. Штраф за таку, скажімо, метрову ялинку, — порядка 150-200 грн. Залежить від розміру і від виду ялини”, — пояснив директор Перечинського лісового господарства Ярослав Кополовець. Та, за його словами, займатися бракон’єрством не так вже й легко. На низовинних частинах Карпат спостерігається всихання ялинників, а вище сніговий покрив настільки великий, що ускладнює будь яке пересування. Тим паче, що нова послуга — “ялинка напрокат” — за задумом, повинна суттєво зменшити попит на зрубані ялинки.  

Ольга Павлова, Ужгород

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+