Слухати

У Бердичеві відбувся міжнародний літературний фестиваль

10 грудня 2016 - 09:55
Це вже четвертий щорічний конкурс «В городе Бердичеве», присвячений пам’яті Василя Гроссмана
У Бердичеві відбувся міжнародний літературний фестиваль / Новини на Громадському радіо

Фестиваль названий на честь дебютного оповідання видатного письменника. фронтового кореспондента Василя Гроссмана.

У конкурсі змагалися малі прозові твори, тематично пов’язані із містом Бердичів. Як розповів організатор конкурсу, голова БМРГО «Добра справа» Юрій Балюк, цього року учасники почали змінювати образ міста, відходити від Бердичева як місця масових страт євреїв:

― На відміну від попередніх років, попри згадку темних історичних моментів нашого міста ― масових страт євреїв, нацистської окупації ― автори відходять від важких тем до легших. Навіть є елементи містики, як у творі Олега Стецюка, коли вулиця одного міста ― Дрогобича ― має продовження у Бердичеві. Це ламає мізки членам журі, і, думаю, читачам це буде цікаво.

Ще однією особливістю стало те, що журі цьогоріч не визначало перше, друге і третє місця серед переможців, а назвало трьох лауреатів. Про свій твір розповідає один з лауреатів конкурсу, уродженець Дрогобича Олег Стецюк:

― Я ніколи не був у Бердичеві, а написати про місце, у якому ти ніколи не був, дуже складно. Тому я намагався шукати аналогії. Бердичів за розмірами такий самий, як Дрогобич, обидва міста мають багато єврейську спадщину.

Потім починаєш глибше цікавитися містом, бачиш, що у Бердичеві є хоральна синагога ― у Дрогобичі також є хоральна синагога, у Бердичеві є костел кармелітів босих, у Дрогобичі ― кармелітів взутих.

Я намагався знайти цей елемент для переходу. Моє оповідання ― це конструкція, яка показує, що життя може сплестися воєдино. Наш світ символічний, і в символіці багато знаків. Твір був саме про знаки.

Хоча мови подачі творів на конкурс лише українська та російська, крім українських письменників, участь у фестивалі взяли автори із Росії та Німеччини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+