Слухати

Виставка «Як тебе звати?»: доля переселенців очима митців, ФОТО / Новини на Громадському радіо

Виставка «Як тебе звати?»: доля переселенців очима митців, ФОТО

10 грудня 2016 - 08:48
У Києві в «Мистецькому арсеналі» відкрилась виставка «Як тебе звати?». Вона розповідає не тільки про проблеми, з якими довелось зіткнутись переселенцям, а й висвітлює проблему біженства в цілому

Експозиція знайомить відвідувачів виставки з кількома етапами, які довелось пережити переселенцям: покинення домівки, дорога в невідоме та, зрештою, ностальгія за довоєнним життям.

dsc_0063.jpg

На виставці "Як тебе звати?" // Громадське радіо
На виставці «Як тебе звати?»
Громадське радіо

Виставка представлена – фотографіями, відеозаписами, малюнками дітей та фільмами. Їхні автори не тільки українці. Є роботи митців з-за кордону. Зокрема тут ви побачите фотографічну серію британського фотографа Річарда Енсетта «Мати і дитя».

dsc_0052.jpg

Робота Річарда Енсетта з фотографічної серії "Мати і дитя" // Громадське радіо
Робота Річарда Енсетта з фотографічної серії «Мати і дитя»
Громадське радіо

Першими відвідувачами виставки були представники мистецтва та ті, чия робота або громадська діяльність пов’язані з переселенцями.

Маргарита Крамушка, наприклад, працює в проекті «Полілог». На виставку прийшла, бо тема напряму пов’язана з її роботою, але вважає, що проблема переселенців стосується кожного українця:

dsc_0050.jpg

Маргарита Крамушка // Громадське радіо
Маргарита Крамушка
Громадське радіо

«В першу чергу для себе, але, звичайно ж, і по роботі».

Маргарита зауважує, що проблема переселенців не дуже гучно звучить, але добре, що такі проекти з’являються.

dsc_0057.jpg

На виставці представлено багато дитячих робіт // Громадське радіо
На виставці представлено багато дитячих робіт
Громадське радіо

«Насправді це велика проблема. І, на жаль, завтра кожен може з нас може стати переселенцем», — говорить вона.

Оскільки виставка – є продовженням міжнародної конференції, яка присвячена, зокрема, проблемам інтеграції переселенців в місцеві громади, то запитуємо у Маргарити Крамушки, чи вдається їм це:

dsc_0060.jpg

Паперовий будинок з дитячими малюнками // Громадське радіо
Паперовий будинок з дитячими малюнками
Громадське радіо

«Переселенці, які не байдужі, активні, і які цікавляться своїм саморозвитком і самовідновленням в новій ролі, то так, їм це вдається».

Художниця Алевтина Кахідзе родом з Донбасу. Згадує, як залякували людей у Жданівці. Спочатку людям говорили, що з приходом української армії їм не дозволять говорити російською мовою, потім — в хід пішли «страшилки» про «Правий сектор». Коли і це не подіяло, почали розповідати про небезпечне видобування сланцевого газу, яке нібито має розпочатись в області.

dsc_0053.jpg

Алевтина Кахідзе // Громадське радіо
Алевтина Кахідзе
Громадське радіо

Питаємо у неї, чи можна через мистецтво донести до українців, що ж насправді відбулось навесні 2014-го на Донбасі. Що змусило одних людей взяти зброю, а інших – покинути власні домівки.

«Мистецтво не змінює життя безпосередньо. Воно змінює думку про світ або ідею про світ — яка вона може бути, дає візію. Наприклад, як можна працювати з якоюсь проблемою. Це не прямі директиви, способи подолання проблем. Питання тут стоїть так: той, хто виступає творцем, ініціатором проекту, він дуже багато переживає всередині, він дуже змінюється, але ось інше питання: наскільки глядач, який прийшов, буде не пасивний і готовий співвіднести свій досвід, з досвідом запропонованим», – говорить Алевтина Кахідзе.

dsc_0055.jpg

Карта спогадів про місто, проект "Одисея Донбас" // Громадське радіо
Карта спогадів про місто, проект «Одисея Донбас»
Громадське радіо

Виставка триватиме до 25 грудня. Вона містить також кінопрограму, з якою можна детально ознайомитись на сайті «Мистецького арсеналу».

Валентина Троян, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+