Слухати

«Кілька сотень українців знаходиться в «групах смерті»», — поліція

12 грудня 2016 - 13:57
У Маріуполі з 13-літнім хлопчиком з так званої "групи смерті", чия смерть була запланована на сьогодні, і якій вдалося запобігти — працюють психологи
«Кілька сотень українців знаходиться в «групах смерті»», — поліція / Новини на Громадському радіо

Так, син однієї з співробітниць Донецького обласного управління поліції розповів матері про свого знайомого, учня однієї зі шкіл Маріуполя, який останнім часом публікував тривожні пости. 13-річний хлопець писав про бажання піти з життя та готовність «пограти зі смертю».

Про це «Громадському радіо» повідомила прес-секретар поліції Донеччини Наталія Шиман.

«Згідно його записів, значилось, що його останній день буде 12 грудня, тобто сьогодні. Негайно відреагувала поліцейська, підполковник поліції. Вона зв’язалася з класним керівником хлопчика, і було направлено до батьків співробітників поліції. Визначити, в яких умовах цей хлопчик живе і визначити, чому він знаходиться в такому емоційному стані, а також, щоб попередити батьків про небезпеку», — розповіла Наталя Шиман. 

«Встановлено, що кілька сотень українців знаходиться в цих «групах смерті», підлітків, у тому числі з Донеччини і в тому числі Маріуполя. Зараз це дуже велика проблема. Це великий обсяг роботи, який треба зробити, аби встановити адміністраторів і якимось чином у правовому полі вийти на них і притягнути до відповідальності за такі дії», — додала вона.

Нагадаю, раніше з високоповерхівки у Маріуполі зістрибнула 15-річна дівчинка. Було встановлено, що вона перебувала у соцмережі в так званій «групі смерті» — де користувачі виконували різні завдання модератора, пов’язані з травмуванням самих себе. Останнім завданням — зазвичай є самогубство.  

Правоохоронці закликають молодь, батьків, освітян звертати увагу на інтернет-життя своїх друзів, дітей, учнів. Це той випадок, коли віртуальний світ несе реальну загрозу життю підлітків. На даному етапі необхідно спільними зусиллями блокувати втягнення дітей у смертельні ігри.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+