Слухати

Порушення не вплинули на результати виборів в об’єднаних громадах, — Клюжев

12 грудня 2016 - 08:34
Немає підстав вважати, що порушення мали організований характер. Але хочу утриматися від остаточних висновків, — каже аналітик
Порушення не вплинули на результати виборів в об’єднаних громадах, — Клюжев / Новини на Громадському радіо

Аналітик громадської мережі «Опора» Олександр Клюжев розповідає про вибори у 41 об’єднаній громаді, що відбулися 11 грудня.

«Конфлікти є на будь-яких виборах і місцеві — не виключення. Але оскільки все відбувається на локальному рівні, думаю, тут немає гострої політичної конкуренції.

Якщо говорити по інформацію, яку ми отримали від спостерігачів перед закриттям виборчої дільниці, — маємо традиційні проблеми виборів в Україні, які стосуються місцевого рівня. Це, наприклад, деяка неорганізованість діяльності виборчих комісій. Значна частина членів ДВК не мала належного рівня компетенції і допускала досить серйозні порушення процедури. У їх діях не було злого умислу, це скоріше питання навчання та професійності.

Досить масово у селах фіксувалися випадки спроб виборців отримати бюлетені без паспорту громадянина України. Була навіть «кумедна» ситуація, коли дільнична виборча комісія прийняла офіційне рішення видавати бюлетені без паспортів, адже в селі всі одне одного знають. Але такі порушення припинялися нашими спостерігачами, а у деяких випадках і правоохоронними органами.

Знову ж таки, актуалізується проблема належної інформаційної кампанії з боку держави, адже виборці не завжди усвідомлюють, що порушувати закони і вимагати бюлетень без паспорту — неприпустимо.

В поодиноких випадках виникали проблеми із помилками у виборчих бюлетенях. Це пов’язано із відсутністю детальних процедур щодо виготовлення виборчих бюлетенів та хаотичністю територіальних виборчих комісій, котрі їх затверджували.

Якщо говорити про резонансні випадки, то в одній із громад Волинської області виявлено  спостерігача, у якого на руках були списки виборців установленого зразка. Зараз правоохоронні органи встановлюють наявність чи відсутність факту контрольованого голосування. Будемо сподіватися на об’єктивне розслідування цієї справи. Також виникали конфлікти щодо присутності на виборчих дільницях осіб, які згідно із законодавством, не мають права перебувати в приміщенні ДВК під час організації голосування. Якщо говорити про ще одну загальну тенденцію — маємо неналежне матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць.

Немає підстав вважати, що порушення мали організований характер. Але хочу утриматися від остаточних висновків», — пояснює Олександр Клюжев.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+