Слухати

Російська ОС через санкції залишилася без Times New Roman

12 грудня 2016 - 11:53
Це пов'язано з тим, що розробник російської операційної системи Astra Linux «НВО РусБІТех» не зміг отримати права на популярні шрифти, серед яких Arial, Verdana, Tahoma і Times New Roman
Російська ОС через санкції залишилася без Times New Roman / Новини на Громадському радіо

Про це з посиланням на джерела на IT-ринку повідомляє «Коммерсант».

Американська Monotype Imaging, якій належать права на шрифти, відмовилася від договору з російською компанією через її співпрацю з Міноборони.

За словами директора центру «НВО РусБІТех» і керівника колективу розробників ОС Astra Linux Юрія Сосніна, компанії вийшли на прийнятний для обох сторін проект договору, «незважаючи на досить високу вартість відрахувань», проте в останній момент угода зірвалася. Приводом для цього стала участь «НВО РусБІТех» в роботі міжнародного авіасалону МАКС.

За словами джерел видання, американська компанія відпочатку була не дуже зацікавлена ​​в угоді і запропонувала занадто високі ціни: 650 євро за кожне робоче місце Astra Linux з пакетом шрифтів, в якому були б Times New Roman, Arial, Courier New, Tahoma і Verdana. Для замовників вартість ліцензії ОС зросла б на цю суму, відзначає видання. Сторонам вдалося сторгуватися приблизно до 130 євро за меншу кількість шрифтів. При цьому для деяких компаній Monotype Imaging називала ціну всього 3-4 євро за робоче місце.

Видання зазначає, що для збереження можливості документообігу з Windows, треба було розробити російські аналоги шрифтів. «НВО РусБІТех» спільно з компанією «Паратайп» створили аналоги Times New Roman — загальнодоступні шрифти PT Astra Sans і PT Astra зарубками. При цьому в більшості нормативних документів російських органів влади та корпорацій обов’язково використовувати Times New Roman, який став стандартом документообігу в Росії. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+