Слухати

Спроби голосувати без паспортів пов’язані з голосуванням за родичів, — Клюжев

12 грудня 2016 - 08:41 70
За оперативною інформацією підрахунок голосів відбувався у спокійних умовах, проте деякі члени виборчих комісій не повною мірою дотримувалися порядку підрахунку голосів, — повідомив аналітик ОПОРИ

11 грудня відбулися вибори у 41 об’єднаній громаді у 13 областях України. Вибори передбачають обрання депутатів та голів сільських, селищних та міських рад.

«Станом на сьогоднішній ранок спостерігачі не повідомляють про масові порушення щодо процедури підрахунку голосів на виборчих дільницях. За оперативною інформацією, яка зараз уточнюється, підрахунок відбувався у спокійних умовах. Хоча на окремих виборчих дільницях були проблеми з енергопостачанням (Дніпропетровська область — підрахунок відбувався з ліхтарями). Деякі члени виборчих комісій у різних регіонах не повною мірою дотримувалися порядку підрахунку голосів. Але здебільшого ситуація була спокійна, із дотриманням законодавства», — коментує аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев. 

Аналітик ОПОРИ також зазначив, що були спроби отримати виборчі бюлетені без паспорта громадянина України, що пов’язують з голосуванням замість родичів:

«Коли бюлетені не пред’являються, легко отримати бюлетені за свого чоловіка чи дружину. Якщо проаналізувати судову практику щодо притягнення до відповідальності осіб за вчинення виборчих злочинів, злочини, які стосуються отримання додаткового бюлетеня, особливо в сільській місцевості, є достатньо поширеною проблемою. Необхідна інформаційно-просвітницька робота з боку держави, правоохоронних органів, щоб припинити цю практику».

Вчора аналітик громадянської мережі ОПОРА телефоном повідомляв, що спостерігачі не зафіксували, що порушення мали організований характер. 

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+