Слухати

В Криму заарештували українця, що повісив табличку «Героїв Небесної сотні»

12 грудня 2016 - 19:51
Володимир Балух поки знаходиться в статусі підозрюваного, пізніше йому висунуть звинувачення
В Криму заарештували українця, що повісив табличку «Героїв Небесної сотні» / Новини на Громадському радіо

В окупованому Криму українського патріота Володимира Балуха заарештували на 30 діб. Володимир Балух поки знаходиться в статусі підозрюваного, пізніше йому висунуть звинувачення. Про це Громадському радіо розповіла директорка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«Його звинувачують по одній статті — „незаконне збереження або розповсюдження зброї, боєприпасів“. Є серйозне припущення, що це все сфальсифіковано. Треба врахувати те, що і раніше в нього неодноразово проводили обшуки, але тоді нічого знайдено не було. Але після того, як він крім прапору на своєму будинку вивісив табличку з назвою „Героїв Небесної сотні“, то відразу у нього „знайшли“ патрони. Це все вказує на те, що це ще одна сфальсифікована справа. До цього був адміністративний арешт у нього, потім кримінальна справа за невиконання вимоги поліцейського. А зараз вже друга кримінальна справа за начебто зберігання зброї», — заявила Ольга Скрипник.

За даними правозахисниці, після затримання активіста призначили адвоката, проте в ході сьогоднішнього судового засідання він висловив недовіру адвокату за призначенням. Його інтереси представляв адвокат на запрошення, якого залучили для захисту родичі.

«Наскільки нам відомо, конкретно про фізичний тиск, побої або тортури від нього на даний час не поступало заяв», — додала вона.

Раніше Громадське радіо повідомляло, що у Криму ФСБ затримала українського активіста Володимира Балуха. 29 листопада цього року Балух розмістив на стіні свого будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18», після чого до нього додому прийшов голова сільради Віталій Степанюк з погрозами звернутися в поліцію.

1 грудня Володимир Балух дав інтерв’ю програмі «Київ-Донбас» на «Громадському радіо». Казав, що готовий «стати жертвою війни». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+