Слухати

Судді навчатимуть поліцейських складати протоколи / Новини на Громадському радіо

Судді навчатимуть поліцейських складати протоколи

13 грудня 2016 - 10:33
У Костянтинівському міськрайонному суді проаналізували некоректно складені протоколи місцевої поліції про адміністративні порушення

Із загальної кількості понад 1370 адміністративних справ до суду за 11 місяців 2016 року  найбільше надійшло протоколів про розпивання алкогольних напоїв, керування автомобілем  у стані алкогольного сп’яніння, порушення правил торгівлі підакцизними товарами. 30% протоколів були повернуті особам, що їх склали, через неналежне оформлення, — говорить суддя-спікер Ольга Леміщенко.

olga_lemishchenko_-_suddya-spiker.jpg

Ольга Леміщенко - суддя-спікер // Громадське радіо
Ольга Леміщенко — суддя-спікер
Громадське радіо

«Дуже багато протоків ми завертаємо без розгляду. Вони складені неналежним чином. Один і той самий протокол ми іноді завертаємо по 3 чи 4, 5  разів. А помилки в них поліція так і не виправляє».

Найбільше помилок у протоколах стосовно продажу алкоголю та тютюну без ліцензії, — каже суддя-спікер Ольга Леміщенко.

«Протокол-бланк стандартний, але вони неправильно їх заповнюють, тому ми не можемо взяти до розгляду. Буває, що неправильно дії кваліфікують. Наприклад: у випадках продажу алкоголю та тютюнових виробів дуже часто кваліфікують їх за ст.164 – адміністративні правопорушення щодо занять господарською діяльністю без дозволу. Але є для цього ст. 156 – торгівля тютюновими виробами або виробами, які містять етиловий спирт, без відповідної ліцензії. Це різна відповідальність, дії кваліфікуються по-різному».

У поліції ж переконують: протокол – це не художній твір, він має певні вимоги, і поліцейські дотримуються цих вимог. Просто судді інколи вважають ініціали замість повного імені помилкою, говорить Володимир Євтушенко – начальник  дільничних інспекторів Костянтинівського відділення поліції:

«Протоколи складають дільничними, патрульною поліцією.   Протоколи схожі між собою. Просто деякі судді їх розглядають, інші – ні. За 2016 рік закриті лише 6 адміністративних матеріалів. Інколи поліцейський пише ініціали, судді цього досить, інший вважає, що це неправильно. Хоча, за великим рахунком, і так, і по-іншому правильно».

Водночас у суді свої дані: станом на сьогодні закрито понад 260 справ про адміністративні порушення, що складає 28 % від загальної кількості цих справ. Судді збираються провести спільну нараду з поліцейськими, аби навчити їх складати протоколи відповідно до чинного законодавства. Керівництво поліції запевняє, що поліцейські підуть на ці навчання.

Наталя Поколенко з Донеччини, “Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+