Слухати

Міністр юстиції розповів, якою він бачить систему виконання покарань

13 грудня 2016 - 18:12 234
Міністр юстиції Павло Петренко розповів, якою він бачить систему виконання покарань

Про це він розповів, відповідаючи на питання студентів, передає кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова з Міністерства юстиції.

«Це цивільна служба, яка стосується пробації й адміністрування в системі Міністерства юстиції, як це відбувається в 26-27 країнах Європейського союзу», — заявив він.

Він зазначив, що єдиною країною Європи, яка лишила тюремну систему підпорядкованою МВС, це Угорщина. В усіх інших європейських державах ця пенітенціарна система знаходиться у структурі Міністерства юстиції:

«Це престижна професія співробітника Міністерства юстиції України, який займається системою виконання покарань або пробації, ті особи, які атестовані та працюють безпосередньо в установах, інші особи, які працюють із засудженими, які працюють у системі пробації, в адміністративних департаментів є цивільними особами. І наше завдання, щоб заробітна плата була на рівні Міністерства юстиції, що відбудеться з наступного року».

Павло Петренко вважає, що такі професії стануть престижними, коли умови відбування покарань будуть людськими.

«Ті люди, які охороняють і ті, які відбувають покарання, в тих самих умовах знаходяться, різниця лише, з якого боку стінки вони фізично знаходяться», — сказав міністр.

Він додав, що реформа пенітенціарної системи для нього дуже важка.

«Жоден міністр юстиції за 25 років навіть близько не підходив до системи пенітенціарної служби. Це була держава в державі, яку охороняли по своїх законах. Коли ми наважилися зі нашою командою робити ці реформи, я був переконаний, що фундаментальні незворотні зміни ми в цій системі закладем. Це я вам обіцяю, ми маємо хороший досвід з іншими монстрами, яких ми успішно ліквідували», — запевнив Павло Петренко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+