Слухати

Росіяни, ув’язнені в Україні — обмінний матеріал, як би паскудно це не звучало, — Савченко

14 грудня 2016 - 17:35
"Українці, які утримуються в РФ, класифікуються як політв’язні, і про їх звільнення повинні домовлятися лідери України і Росії як ворогуючі сторони", — впевнена народний депутат Надія Савченко
Росіяни, ув’язнені в Україні — обмінний матеріал, як би паскудно це не звучало, — Савченко / Новини на Громадському радіо

Під час переговорів в Мінську на минулому тижні учасники зустрічі обговорили питання обміну військовополоненими. Як з’ясувалося, мінського обміну заручниками давно не відбувалося через те, що списки до сих пір не вдалось узгодити. Про це в ефірі «Громадської хвилі» розповіла колишня полонянка Кремля, народний депутат України Надія Савченко. На зустрічі в Мінську вона вперше в цьому форматі представляла українську сторону.

З нею за столом переговорів сиділи лідери «Л/ДНР« Ігор Плотницький і Олександр Захарченко, а також представник російської сторони — член гуманітарної подгрупи контактної групи. «Ми зійшлися на тому, що для досягнення результату треба починати не зі списків заявлених, а із списків затверджених. Тобто якщо є затверджені одною стороною, біля 50-ти і іншою — близько 250-ти, то, напевно, ми почнемо з того, що це буде обмін «один до чотирьох», — повідомила Надія Савченко.

Парламентарка також розповіла, що має власний список зниклих без вісті співгромадян. «Перше, що ми змогли зрозуміти і підтвердити: їх списки — 700, з нашого боку заявлялося 109. А я, до речі, за ці півроку зібрала ще 700 з української сторони. Це люди, чиї родичі подавали мені списки зниклих без вісті, яких вони все ж таки сподіваються знайти серед полонених», — пояснила Савченко.

За її словами, на зустрічі в Мінську також йшлося про те, що всі українці, які знаходяться в Росії, не є прив’язаними до Мінського протоколу. «Ті наші ув’язнені, заручники, які знаходяться в Росії, класифікуються як політв’язні. Про них треба домовлятися президенту України і президенту Росії як ворогуючим сторонам. А ті росіяни, які сьогодні ув’язнені в Україні, є обмінним матеріалом, пробачте, як би паскудно це не звучало, на наших політв’язнів», — резюмувала колишня російська полонена. 

Читати чи слухати повну версію інтерв’ю Надії Савченко в ефірі «Громадської хвилі».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+