Слухати

Голландський суд вирішив повернути "скіфське золото" Україні

14 грудня 2016 - 11:58
Окружний суд Амстердама виніс вердикт, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв, відомих як «скіфське золото», буде повернута Україні
Голландський суд вирішив повернути «скіфське золото» Україні / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє Reuters.

«Зібрання золотих артефактів з Криму, які були на правах оренди в голландському музеї, коли Росія окупувала півострів, має бути повернуто в Україну, а не в музеї, які спочатку тримали їх», — наводить видання рішення голландського суду.

Нагадаємо, що йдеться про колекцію з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Алларда Пірсона (Амстердам) на виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в лютому 2014 року. Серед експонатів виставки — артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, а також мечі стародавніх греків і скіфів.

Після завершення виставки, нідерландська сторона, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

За законами України, всі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання тільки на підставі укладених контрактів.

Контракт, який давав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсон завершився 13 червня 2014 року, після чого, відповідно до закону, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

Читайте також: У Криму немає шансів відсудити «скіфське золото», — Фоменко

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+