Слухати

В історика дисидентського руху і політв’язня Овсієнка виявили пухлину

14 грудня 2016 - 23:09
Сьогодні колишньому політв'язню комуністичного режиму, правозахиснику та історику Василю Овсієнку роблять операцію. Потрібна допомога — говорять його друзі
В історика дисидентського руху і політв’язня Овсієнка виявили пухлину / Новини на Громадському радіо

Історик дисидентського руху та колишній політв’язень Василь Овсієнко, який свого часу сидів в одній камері з Василем Стусом і був учасником експедиції з перепоховання загиблих у радянському таборі українських політв’язнів, тяжко захворів. Після інсульту лікарі виявили у громадського діяча пухлину головного мозку, про це «Громадському радіо» розказала директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова. 

СПРОСТУВАННЯ: Раніше «Громадське радіо» писало про рак. Просимо вибачення, як зазначила Віра Соловйова, саме «пухлину головного мозку». 

«Він мав дуже велике навантаження. Він організовував численні заходи з нагоди сорокаріччя Гельсінської групи і тоді був дуже притомлений. Після цього одразу потрапив до лікарні з інсультом. Він перележав початок листопада в лікарні з інсультом. Але там під час обстеження виявили в нього пухлину головного мозку», — заявила вона. 

Сьогодні Василю Васильовичу роблять операцію. 

«Він дуже бадьорий, впевнений, цитував мені слова Стуса, які я, боюсь, не повторю. Про те, що «треба чіплятися за кручі і за яблуні до неба». Він подзвонив з тим, щоб подякувати за велику підтримку, що незнайомі для нього люди надали йому допомогу. Він каже «а може то я не вартий, може то не треба стільки?». Він потребує ліків, тому що він переніс інсульт. Тепер він довічно буде вживати дорогі для нього ліки. Я думаю, що допомога, якщо вона ще може бути, вона буде актуальною. Пан Василь від скромності говорить, що не треба більше збирати», — зазначила Віра Соловйова. 

Василь Васильович Овсієнко  народився 8 квітня 1949 у селі Ставки Радомишльського району Житомирської області. Він член Української Гельсінської Групи, публіцист, історик дисидентського руху, співробітник Харківської правозахисної групи.  

Раніше Василь Овсієнко детально розповів Громадському радіо про  експедицію з перепоховання загиблих у радянському таборі українських політв’язнів Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. «Хотіли нести тіла на плечах, а КДБ було проти» — розповідав Василь Овсієнко. 

Аби допомогти правозахиснику і колишньому політв’язню, можна долучитися до збору коштів для нього, вказаному нижче. 

Послухати і почитати ефіри за участі Василя Овсієнка, можна за посиланням. Ознайомитись з віртуальним музеєм дисидентського руху — роботою всього життя Василя Овсієнка, можна тут. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+