Слухати

Без’язикова «пресують», бо став свідком прорахунків керівництва — адвокат / Новини на Громадському радіо

Без’язикова «пресують», бо став свідком прорахунків керівництва — адвокат

15 грудня 2016 - 19:51
Захист заарештованого полковника Без’язикова припускає, що він може знати про загиблих на Савур-могилі, Степанівці, Кутейніково та в Іловайському котлі, і це нібито пояснює тиск на нього з боку влади

Адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Веремієнко, який захищає полковника Івана Без’язикова в суді сказав, що Генпрокуратура звинувачує його у безпосередній співпраці із керівниками «ДНР» Хмурим та Олександром Захарченком. За інформацією Олега Веремієнка Іван Без’язиков цього робити не міг, оскільки весь час арешту перебував у підвалі.
«Генпрокуратура стверджує, що в цей період із цього підвалу Без’язиков керував Захарченком. Я навіть цього коментувати не буду — це повний абсурд. Суд мотивував арешт лише одним — показаннями свідка Павла Гаркавенка. Я не буду давати йому характеристику, можу сказати, що є свідки, які стверджують, що він зловживав наркотичними засобами, тому особисто у мене немає ніяких сумнівів, що його використали, як лжесвідка проти полковника Без’язикова», — зазначив Веремієнко.

Олег Веремієнко також спростовує звинувачення щодо того, що Без’язиков нібито вербував українських військових переходити на бік «ДНР»:

«Мій підзахисний нікого не вербував. Його під загрозою смерті змусили вдягти цю форму „піксель“ (російського зразка — О.Ш.)». І сказали: «Ти повинен стояти, як колишній керівник Косинського, як наряжена ялинка, а оцей бойовик із позивним 63-ій здійснював спробу вербування Косинського».

Адвокат каже, що арешт полковника Без’язикова пов’язаний із тим, що військове керівництво хоче приховати певні факти:

«Є в мене таке відчуття, чому „пресують“ полковника Без’язикова. Напевно, він був свідком якихось таких подій, які наше керівництво держави не дуже хоче, що вони стали відомі громадськості. Я думаю, що це іде мова про загиблих на Савур-могилі, Степанівці, Кутейніково та в Іловайському котлі».

Дружина полковника Без’язикова Маргарита каже, що справа проти її чоловіка була повністю сфабрикована.

«Я дуже боюся зараз, що почнуть тиснути на тих бойовиків, які потрапляють у полон до ЗСУ, у нас під слідством — сепаратисти, терористи — я дуже боюся, що їх можуть використати під тиском, щоб вони свідчили про те, що мій чоловік дійсно брав участь в якихось заходах „ДНР“ проти України», —  заявила вона.

margaryta_bezyazykova.jpg

Маргарита Без'язикова // Громадське радіо
Маргарита Без’язикова
Громадське радіо

Також Маргарита Без’язикова спростувала інформацію правоохоронців про те, що її чоловік їздив отримувати інструкції до Росії. Крім того, вона повідомила, що свідок звинувачення Павло Гаркавенко погрожував їй особисто в смс-повідомленнях.

Юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки Надія Волкова з 2014 року веде в Європейському суді справу про викрадення та тортури Івана Без’язикова з боку терористів «ДНР».

«Я прошу цих людей, які автоматично записали полковника Без’язикова у зрадники, зупинитися на секундочку та разом з нами проаналізувати. Бо насправді підстав робити це ще немає. Є питання щодо благонадійності свідків. Зараз ми живемо вже у пост-майданній Україні, але те судилище, що відбувається зараз, вже нагадує сталінські часи, коли кожного полоненого автоматично зараховували у зрадники», — вважає Надія Волкова.

yuryst_gelsinskoyi_spilky_nadiya_volkova.jpg

Надія Волкова  // Громадське радіо
Надія Волкова
Громадське радіо

Нагадаємо, що, як повідомляло «Громадське радіо», військового розвідника, полковника ЗСУ, звільненого з полону бойовиків влітку 2016 року, Івана Без’язикова затримали за підозрою у співпраці з так званою «ДНР» . За словами його дружини Маргарити, за Без’язиковим прийшло четверо осіб у цивільному одязі, показали ордер на обшук, у якому значилося що Іван Без’язиков підозрюється в співпраці з бойовиками самоназваної «ДНР».

«Перебуваючи в полоні незаконного формування самоназваного „розвідувально управління ДНР“ вступив до вказанного формування та виконував обов’язки заступника начальника першого відділу агентурної розвідки», — йшлося в ордері.

Вчора суд арештував Без’язикова.

Олег Шинкаренко, для «Громадського радіо». 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+