Слухати

«Путін, припини бомбардувати немовлят» — київський мітинг проти дій РФ в Сирії / Новини на Громадському радіо

«Путін, припини бомбардувати немовлят» — київський мітинг проти дій РФ в Сирії

15 грудня 2016 - 13:21
«Така біда, яку зараз зазнає сирійський народ, може прийти усюди, і ніхто не очікуватиме, — каже сирієць Мухамед. — Не дай бог комусь потрапити в таку ситуацію через дії Путіна»

Так, у нас свій біль і своя війна, але тільки солідарністю ми переможемо неправду. Такими словами сьогодні під посольством РФ у Києві активісти закликали долучитися до акції протесту проти дій Росії та режиму Башара Асада в Сирії. Близько 100 тисяч людей ізольовані у східному районі міста Алеппо. Від щоденних бомбардувань Росії та урядових військ гинуть десятки мирних жителів.

«В оточенні перебуває за різними оцінками від 50 до 100 тис. мирних жителів. Вони благають про допомогу, благають вивести їх з Алеппо. ООН погодилася надати автобуси для цього. Почавчора Росія і Асад домовилися з повстанцями про вихід мирного населення. Однак, як це завжди буває, домовленості були порушені. Уже буквально вчора почалися артилерійські удари і авіаудари по цьому невеличкому клаптику».

2.jpg

Закривавлені іграшки // Ірина Сампан/Громадське радіо
Закривавлені іграшки
Ірина Сампан/Громадське радіо

Закривавлені іграшки, ляльки без рук та ніг на снігу, і фотографії тіл серед міських руїн, приклеєні скотчем до залізного паркану посольства відтворювали неповну картину того, що відбувається в Сирії. Перед журналістами виступив Мухамед, сирієць, що вже довгий час живе в Україні, але його рідні залишилися в Алеппо.

«Досить крові мирного населення і крові дітей. Досить будувати свою славу за рахунок чужих народів. Така біда, яку зараз зазнає сирійський народ, може прийти усюди, і ніхто не очікуватиме. Не дай бог комусь потрапити в таку ситуацію, як ми тут, в Україні, через дії Путіна і його режиму». 

1_0.jpg

Сирієць Мухамед // Ірина Сампан/Громадське радіо
Сирієць Мухамед
Ірина Сампан/Громадське радіо

Учасники мітингу передали прохання сирійських активістів, що складається з шести основних вимог до світової спільноти та політиків. Зокрема, це запровадження санкцій проти РФ за її дії в Сирії та скасування можливості права вето для агресора.

«РФ та війська Сирії мають негайно припинити напади на цивільне населення: повітряне бомбардування, застосування хімічної зброї, зброї масового ураження, позасудові страти і катування. Припинити облогу непідконтрольних уряду районів Алеппо та інших міст Сирії. РФ та війська Сирії повинні сприяти організації коридору для безпечного вивезення населення. ЄС та США мають запровадити санкції проти РФ за вчинені нею міжнародні злочини в Сирії», — розповіла Аля Шантра головний редактор Євромайдан-PRESS.

3.jpg

Плакат // Ірина Сампан/Громадське радіо
Плакат
Ірина Сампан/Громадське радіо

Активістка Євромайдану-SOS Олександра Матвійчук зазначила, що подібні акції пройшли у деяких європейських столицях. Та на відміну від України, країни, в якої йде війна з Росією, на вулиці Лондона чи Парижа вийшли сотні солідарних громадян. У Києві — декілька десятків, половина з яких представники ЗМІ. Був також присутній і колишній політв’язень Росії Геннадій Афанасьєв.

«Коли відбувалися події в Грузії, багато у кого з нас була байдужість, ми не розуміли, що там відбувається, займалися власними справами. Але через декілька років ми власне відчули, що таке стосунки з РФ, і відчули всі ті скрути та турботи на власній долі. І зараз ми маємо багато проблем, маємо війну, маємо окупацію, але в той же час ми не можемо залишатися байдужими до вбивств, смертей і катувань, які відбуваються і в інших регіонах цього світу»

4.jpg

Геннадій Афанасьєв // Ірина Сампан/Громадське радіо
Геннадій Афанасьєв
Ірина Сампан/Громадське радіо

Народні депутати, котрі прийшли на акцію протесту, запевнили, що підтримають вимоги активістів у Верховній Раді та внесуть постанову про санкції проти РФ за її злочини в Сирії.

А поки маніфестанти цитують повідомлення з соцмереж, які поширюють сирійські вчителі, лікарі, активісти у заблокованому Алеппо і просять забезпечити їм і їхнім дітям коридор для виходу з міста.

img_3264.jpg

Сирійські діти // Ірина Сампан/Громадське радіо
Сирійські діти
Ірина Сампан/Громадське радіо

«Дружина мені сказала раз вночі: «Чому вони не вб’ють нас один раз, навіщо вони вбивають нас щохвилини. Люди помирають психологічно та фізично».

«Не чекайте більше. Сотні душ помирає щогодини. Врятуйте решту. Зараз час показати свою людяність людям тут».

«Зрозумійте, я не можу просто здатися і піти в полон. Я не мовчу і це вже злочин. Я можу потім просити смерті і не отримати її». (вчитель і батько містер Аухмада 12.12.16)

 

Ірина Сампан з Києва. Громадське радіо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+