Слухати

В МВС розповіли, як боротимуться з торгівлею людьми в Україні  / Новини на Громадському радіо

В МВС розповіли, як боротимуться з торгівлею людьми в Україні

15 грудня 2016 - 15:43
На панельній дискусії у музеї ім. Тараса Шевченка Міністерство внутрішніх справ презентувало нові методи протидії торгівлі людьми

Міністерство внутрішніх справ представило шляхи підвищення ефективності розслідування злочинів у цій сфері. За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, реформа на 2017 рік включає в себе низку заходів щодо протидії торгівлі людьми і не є простою і звичайною, але МВС впроводжує її, не дивлячись на перешкоди.

«Може комусь щось не подобається, може хтось очікує якихось миттєвих змін, але ми робимо те, що повинні робити, крок за кроком», — говорить міністр.

На зустрічі були присутні керівники МВС, Нацполіції та американські дипломати. Проблеми і перспективи розвитку механізмів протидії торгівлі в Україні вперше обговорювалась на міжнародному рівні. За словами голови Нацполіції Вадима Трояна, з 2011 по 2015 роки в Україні від незаконної торгівлі людьми постраждали близько тисячі осіб.

«Тепер, я думаю, ми вдосконалимо нашу роботу. Не тільки Нацполіція, а всі разом. Найголовніше для мене, як для шефа поліції – це вистроїти новий департамент, цю нову структуру, яка буде давати не тільки показники, а й буде займатися проблематикою і буде розробляти з громадськими і міжнародними організаціями-партнерами», — зазначає в.о. голови Нацполіції.

За словами Вадима Трояна, всі працівники департаменту пройдуть переатестацію, аби спеціалізуватись лише на одному – на розкритті розслідувань та арешті злочинців. Він зазначає, що особливу увагу потрібно приділяти протидії торгівлі дітьми, адже вони  є особливо вразливою та незахищеною групою.

«Це наші діти, ми повинні їх захищати. Це не Середньовіччя, в якому прилетіла татарва, розікрала все і дітей забрала в рабство. Ми такого не можемо допустити», — говорить Троян.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Постраждалі часто живуть серед нас, лишаючись непоміченими та навіть не сподіваючись на допомогу. Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович акцентувала актуальність проблеми торгівлі людьми:

«Ця проблема стосується усіх – як і жінок, так і чоловіків, і дітей. Тих, хто освічені, і тих, хто ні. Це може статися з вашим сином, татом, сестрою. Нажаль, 90% українців стали жертвами трудової експлуатації».

Статистика надання допомоги постраждалим особам в Україні свідчить, що чоловіки і жінки становлять приблизно однакову кількість серед постраждалих. На думку Марі Йованович, основне рішення цієї проблеми – не соромитись і говорити про неї.

«Тому, будь ласка, виходьте і спілкуйтеся з середньостатистичними людьми, щоб вони ділились своїм досвідом. Адже, на жаль, дуже часто це все говориться «за закритими дверима. Якраз люди, що є жертвами трудової і сексуальної експлуатації, потребують тих, кому можна довіряти».

Але проводити реформу протидій торгівлі людьми не однаково реально впровадити в усіх регіонах України. Наразі, зона Антитерористичної операції на сході України є особливо вразливим та специфічним аспектом в цьому питанні. Арсен Аваков поки що не надає інформації щодо планів МВС у цьому питанні:

«Коли у нас почалася війна і почалася така ось двозначна «сіра зона» — у нас з’явився ще один вид злочину. Коли в Донецьку і Луганську людей похилого віку та пенсіонерів просто позбавляють своїх землеволодінь, особливо в тому, що їх вивозять на нашу територію неокуповану, залишають їх тут, кидають в літніх будинках або просто в лікарнях, або на вулиці, або вбивають і ці домоволодіння займають».

На запитання «Громадського радіо», які конкретні методи протидії торгівлі людьми МВС плануєте впроваджувати у зоні АТО, Арсен Аваков конкретної відповіді не дав, тому що поспішав на зустріч з послом.

«-  Які конкретні методи протидії торгівлі людьми Ви плануєте впроваджувати у зоні АТО?

- Я зараз сказав про це, про пенсіонерів. Тобто, це основна проблема в зоні АТО, на Вашу думку? Вибачайте, мене посол чекає. Нет, не основна, звичайно».

Міністерство внутрішніх справ готує проведення інформативних кампаній, що мають на меті встановлення довіри до органів МВС та держави, як надійних захисників прав та свобод громадян. МВС анонсувало запуск кампанії #ЯкажуСТОП та планує проголосити 2017 роком боротьби з торгівлею людьми.

Тетяна Карпусь, Громадське радіо, Київ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+