Слухати

10 тис. км дорогами України — встановлено новий рекорд

16 грудня 2016 - 23:47
Журналісти Медіагрупи «Автоцентр» подолали 10190 км дорогами України за 6 діб і 16 год. та встановили Рекорд України. Автомарафон підтримували люди з усієї країни
10 тис. км дорогами України — встановлено новий рекорд / Новини на Громадському радіо

Заступник директора Медіагрупи «Автоцентр» та організатор автопробігу Віталій Новак проїхав 24 області України із середньою швидкістю 62 км/год. Чоловік так пояснює своє бажання здійснити без перебільшення чверть навколосвітньої подорожі:      

«Тому, що ми хотіли зробити щось таке, чого ніхто до цього не робив, щось таке, що викликає якийсь ентузіазм у інших людей, перевірити свої сили, перевірити автомобіль, перевірити Україну врешті-решт. Перевірити, як можна сьогодні, з якою швидкістю переміщуватися Україною, наскільки це комфортно, наскільки це безпечно».

Під час марафону виявилося, що їздити дорогами України можна доволі швидко, спокійно і комфортно. Але є місця, де це робити небезпечно, вважає водій. Організатор автопробігу вказує на ряд проблем, що вимагають негайного вирішення. Як стверджує водій, він подорожує різними країнами, буває у Європі, на Сході, але ніде не бачив такої великої кількості аварій з серйозними наслідками. Особливо вражають масштаби таких ДТП. Віталій Новак зазначає, що небезпеку становить не лише бездоріжжя, а й водії, які їздять цими дорогами.

Іван Прохоренко, заступник голови Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, керівник Управління безпечності дорожнього руху, говорить, що на даний момент в поліції відбувається реформування. Нещодавно проходив пілотний проект фіксування камерою правопорушень, що виявився досить ефективним в Києві. За його словами, різко зменшилася кількість аварій на проблемній вулиці Олени Теліги. Зараз планується новий підхід до контролю на дорогах з метою безпеки руху та зниження втрат. Такими методами є автоматична фіксація, облік та аналіз ДТП, контроль поліції.

 «Ми говоримо про створення дорожньої патрульної поліції, яка безпосередньо візьме на себе відповідальність за впровадження ось таких систем: і стаціонарних, і мобільних, і інших методів. Тобто патрулювання, реагування під час руху на ті правопорушення, які будуть скоюватися», — говорить Іван Прохоренко.

15 555 269_363 802 343 977 043_95 323 626_o.jpg

Прес-конференція // Громадське радіо
Прес-конференція
Громадське радіо

Віталій Новак також нагадує про проблеми із дорожньою розміткою та знаками, які або взагалі відсутні, або важко впізнавані у темну пору доби. Європейською трасою, на його думку, можна вважати лише «Київ-Чоп». Багато доріг «у плачевному стані». Другорядні дороги виявилися взагалі непридатними для руху. Організатор автопробігу каже, що неодноразово зверталися у мерію, Укравтодор, обласні державні адміністрації, щоб знайти відповідального за певну ділянку дороги. Безрезультатно. Тому Медіагрупа «Автоцентр» має ідею зробити карту власників доріг з чіткими адресами та телефонами, куди можна безпосередньо звертатися. Віталій Зорін, заступник директора Національного Реєстру рекордів України, розповідає про організацію дорожнього руху закордоном:

«Нова Зеландія. Південний острів. Ми з приятелем їдемо 100-120 км/год. Там дуже гарні дороги.  І тут знак: «Попереду відсутня розмітка, зменшіть швидкість». Ну їдемо 100. Ще два кілометри, там ще більше цих знаків, все миготить, як світломузика. «Попереду немає дорожньої розмітки». 90. Ще пару кілометрів. Взагалі справжня сільська дискотека. Все миготить, безліч попереджувальних знаків. «Через сто метрів відсутня дорожня розмітка». Ми взагалі крадемося, мало що там. Дороги порожні, а через 100 метрів там рівно 20 метрів не було розділювальної смуги. На наступний день ми на знаки не звертали уваги в Новій Зеландії».

15 555 145_363 801 917 310 419_1 837 129 829_o.jpg

Прес-конференція // Громадське радіо
Прес-конференція
Громадське радіо

Під час марафону Віталія Новака підтримувала його група-екіпаж. У той же час за подорожжю спостерігала вся Україна: «лайкали» в соцмережах, телефонували. Їх зустрічали із плакатами, феєрверком, гарячою кавою та бутербродами.

«Я прожив тиждень на адреналіні і на підтримці, яка була з боку читачів, слухачів. Просто, коли ти їдеш, зранку ніхто не телефонує. Зранку люди зайняті своїми справами зазвичай. В принципі, нам зранку і не треба було. Треба було о 5-6 годині ранку, коли ми виїжджали. До вечора, коли вже дійсно трішки втомлюєшся, трішки починаєш десь дрімати, тут розпочинаються дзвінки. Народ телефонує, щось розказує: якісь анекдоти, якісь історії, якісь дивацтва. Різні абсолютно були дзінки», — ділиться враженнями Віталій Новак.

 

Світлана Тартасюк з Києва. Громадське радіо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+