Слухати

Дітям-чорнобильцям влаштували благодійний показ мультиків, створених дітьми

16 грудня 2016 - 11:15
На IV міжнародному благодійному фестивалі мультфільмів «МУЛЯ» презентували роботи дітей з України, Сербії, РФ, Ізраїлю, Литви. Показ пройшов напередодні Дня Святого Миколая для дітей-чорнобильців
Дітям-чорнобильцям влаштували благодійний показ мультиків, створених дітьми / Новини на Громадському радіо

Фестиваль анімаційних мультфільмів для дітей і зроблених дітьми виник чотири роки тому. Ідея з’явилася у журналістки Анастасії Симухи спільно із головою Деснянської організації Товариства Червоного Хреста Валентини Романюк.

«От придумали такого віслючка «МУЛ» — це віслючок маленький. «МУЛ» і в кінці «Я» — мультик і я. Такий логотип нашого фестивалю», — зазначає Валентина Романюк.

img_3350.jpg

Діти // Громадське радіо
Діти
Громадське радіо

Надихнули їх діти із обмеженими можливостями. Під час волонтерства у будинку для людей з інвалідністю організатори фестивалю зрозуміли, що діти більше за солодощі потребують емоцій та нових вражень. Таким чином вирішили зібрати мультики, створені дітьми, і показати їх дітям. За перемогу боролися творці цікавих ідей до 18 років.

 «От мені дуже сподобалося декілька переможців. Через те, що вони були озвучені маленькими дітьми. І це настільки приємно чути. Тобто це такі цікаві інтонації, голоски ці маленьких дітей. І плюс воно дуже красиво зроблено. Тобто це пластилінові мультфільми», — розповідає Анастасія Симуха.

img_3373.jpg

Казкові герої дарують дітям смаколики // Громадське радіо
Казкові герої дарують дітям смаколики
Громадське радіо

Вперше до учасників фестивалю приєдналася Дитяча анімаційна студія «Крок». За словами її керівника Юлії Овчаренко, у них справжня «школа чарівників», де навчають дивитися на світ навколо себе. Ідеї творців народжуються іноді просто у школі. Учням не обов’язково вміти ідеально малювати чи ліпити з пластиліну. Багато мультфільмів створюється просто із сірникових коробок або із стаканчиків чи станочків для гоління. У дітей завжди вистачає фантазії, кажуть організатори.       

«От у нас один із мультфільмів «Школа» має десь 12 міжнародних нагород. Там абсолютно звичайна тема, наприклад. Але як вона цікаво подана. Діти — це ніби такі різнокольорові кульки, а вчитель — це такий чорний кубик. Він веде урок, і всі діти теж стають чорними кубиками. Потім вони всі однакові, а потім на перерві всі знову стають різнокольоровими кульками. І після уроків вчитель, цей кубик, виходить і теж стає якимось таким різнокольоровим персонажем», —  каже Юлія Овчаренко.

img_3379.jpg

Діти отримали книги і солодощі // Громадське радіо
Діти отримали книги і солодощі
Громадське радіо

Цього разу гран-прі фестивалю отримав мультик «Як завести кошеня» Дніпровського дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка». Кращими анімаційними фільмами визнано «Крабова перлина» (Україна), «Про дракончика Ендрю та його бабусю» (Росія), «Синя птаха» (Сербія). Так відбувається спілкування та обмін досвідом між мультиплікаторами із різних країн.

«Мне больше всего понравился «Невідомий світ» потому что там было всё круто, там всё монтировано. Эта девочка – это наша подружка Катя, с нашей школы 256-ой. Она тоже с нами ходит на мультики и мы с ней проводим время. Потом мне нравится там большое дерево. Оно такое красивое, страшное, но мне больше всего не нравится вот этот, который летает», — ділиться враженнями четвертокласник.

Для дітей-чорнобильців склали програму ігор та конкурсів. Всі отримали солодкі подарунки, дитячі журнали та повітряні кульки, а головне — задоволення від перегляду креативних сюжетів своїх однолітків. Письменниця Оксана Шпортько подарувала маленьким глядачам власні книжки.

«Я написала книжку і видала цього року «Мандаринчик і його рецепт щастя» і в мене уже була задумка про те, що варто було б створити мультфільм для діток. Можливо, за мотивами цієї книжки. І ось була дуже щаслива, коли у мене випала нагода саме познайомитися із цим фестивалем мультфільму «МУЛЯ» для дітей. Наскільки я була вражена, коли виявилося, що цей фестиваль був створений самими дітьми. Тобто кожен мультик окремо був створений командою дітей. І тут настільки багато проявлено і креативу їх, і творчості. І я зрозуміла, що талант в принципі не має віку. Абсолютно. Головне, щоб горіли очі, щоб хотілося створювати щось і доносити до свого глядача ідею», — говорить Оксана Шпортько.

img_3384.jpg

Малеча переглядала мультики, створені також дітьми // Громадське радіо
Малеча переглядала мультики, створені також дітьми
Громадське радіо

Минулого року, щоб масштабувати благодійні покази, організатори розсилали анонси, запрошували волонтерів для реалізації подій на місцях, надавали їм сценарії та відеоматеріали для дитячого свята. Вдалося провести фестивалі в Музеї ім. Рєпіна, у Харкові та Коцюбинському. Зібрали навіть у патріотичному клубі дітей із лінії фронту на Сході України. 

 

Світлана Тартасюк з Києва. Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+