Слухати

Карпатські лісівники розповіли про небезпечність зустрічей з ведмедями ВІДЕО / Новини на Громадському радіо

Карпатські лісівники розповіли про небезпечність зустрічей з ведмедями ВІДЕО

16 грудня 2016 - 10:12
Восьмісекундное відео клька днів обговорюють в інтернеті. Їдучи на квадроциклі, туристи зафільмували прогулянку ведмедя у Карпатах

За кадром захоплені чоловіки зазначиють: «Їхали на квадроциклі, зустріли ведмедя, взагалі в шоці».

Їхнє захоплення не поділяють лісівники. Вони впевнені — туристи на квадроциклах, які розбудили ведмедя, який заліг у сплячку, просто в сорочці народилися, йдеться в сюжеті «Событий».

«У цей час він дуже небезпечний Могло бути навіть чи каліцтво, або смертельні випадки, тому що ведмідь моментально реагує на непроханих гостей, особливо, якщо відчуває, що є загроза його території.», — говорить Анатолій Вертепний, головний мисливствознавець ДП «Виготського лісового господарства».

Герой ролика — бурий карпатський ведмідь. Тварина хоча і занесено до Червоної книги, в горах зустрічається часто. Лісник Ігор довелось якось зустрітись з ним.

«Збоку пробила, пробила наскрізь, але кров не текла, я тільки вдома побачив, що нога пробита», — показує чоловік.

На барліг, де знаходилася ведмедиця з ведмежатами, чоловік натрапив випадково. Пощастило, що швидко втік:

«Я побачив ціль — смереки, де є сучки на смереці. І вже біг до тої смереки, щоб вхопитись, щоб вилізти наверх. Я добіг і вона мене в той час наздогнала. Підтягнувся і вона догнала мене», — згадує лісник Ігор Чекан.

Зараз більшість карпатських ведмедів міцно спить. І все ж мисливець радить туристам бути обережними.

«Якщо в лісі хтось побачить ведмедя, чесно кажучи, варто молитися. Хоча є історії, коли люди бігли по дуже крутому схилу вниз. Структура хребта ведмедя не дозволяє йому бігати дуже швидко вниз ..», — відзначив мисливець Тарас Іванків. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+