Слухати

Мешканець Дніпропетровщини здав до музею половецьку кам'яну бабу

16 грудня 2016 - 20:25
Протягом восьми років історична пам'ятка прикрашала газон мешканця села Новоолександівка
Мешканець Дніпропетровщини здав до музею половецьку кам’яну бабу / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє кореспондент “Громадського радіо” з Дніпра.

Підприємець, охочий до старовинних речей, придбав кам’яну скульптуру в невідомих торгівців. Це було для нього приємною несподіванкою — розповідає В’ячеслав:

«У 2008 році я придбав цю садибу. І я дуже люблю старі речі збирати — етномузей у мене невеликий. У нас тут по вулиці їздять всякі люди, які металобрухт здають. Побачили, що я збираю всякі то тарілочки, то мисочки — запропонували мені: а ти не хочеш — ми можемо тобі бабу привезти!»

За порівняно невеликі гроші він купив історичну пам’ятку — розповідає В’ячеслав. А тепер, через вісім років, вирішив дати насолодитися скульптурою, яку він називав Матільдою, іншим.

«Я помилувався. Нехай тепер подивляться люди нашого міста і нашої області. Навіщо воно мені потрібно вдома? Я вважаю, що це має бути надбанням нашої країни. Тарілочки можна і вдома зберігати, а це вже нехай буде наша область, наші діти, наші люди нехай на це все дивляться»

В історичному музеї ім. Дмитра Яворницького говорять: половецька кам’яна баба XI-XIII ст. н. е. — цінне поповнення для найбільшої в Україні колекції, що знаходиться у музеї Дніпра. Говорить завідуючий відділом археології історичного музею ім. Дмитра Яворницького Олександр Старік:

baby2.jpg

Кам'яні баби // Громадське радіо
Кам’яні баби
Громадське радіо

«Подібне поповнення фонду нашого музею — це дуже рідкісне явище. Тому нам було дуже приємно, що небайдужа людина В’ячеслав сам виявив бажання передати подібний експонат. Верхня частина половецької чоловічої кам’яної статуї, знахідка якої зараз, на території нашої області — унікальне явище. Бо їх залишилося дуже й дуже мало. І вони зникають майже кожного року, або в колекціях приватних, або десь під землею внаслідок вивітрювання, антропогенних факторів».

Ірина Яблонська, Дніпро, “Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+