Слухати

Справа проти українського активіста Балуха сфабрикована ФСБ, - правозахисники / Новини на Громадському радіо

Справа проти українського активіста Балуха сфабрикована ФСБ, - правозахисники

16 грудня 2016 - 17:56
Кримська правозахисна група (КПГ) заявляє про явне політичне переслідування українського активіста Володимира Балуха

Координатор КПГ Ольга Скрипник заявила, що переслідування Балуха триває вже другий рік. Весь цей час активіст не знімав з даху будинку своєї матусі український прапор.

«Потім 29 листопада окрім українського прапора в нього на будинку з’явилася табличка «Вулиця Героїв небесної сотні». Але на наступний день сільський голова звернувся до поліції. І вже 8 грудня до нової справи проти Володимира приєдналася ФСБ. Адже саме співробітниками ФСБ був проведений 8 грудня обшук в будинку матері Балуха з метою сфальсифікувати докази — підкинути патрони», — говорить Ольга Скрипник.

Ольга Скрипник повідомила, що обшук в будинку Балуха проводили колишній співробітник українського Беркуту, та колишні співробітники СБУ України.

«Це вже не перший приклад, коли колишні українські силовики беруть участь в переслідуванні українців у Криму.  Так, наприклад, обшук проводив майор Олексій Миколайович Леонов, який є співробітником ФСБ Росії, але це колишній співробітник СБУ в Криму. Зараз він розшукується в Україні за дезертирство. Це також говорить про мотиви місцевих ФСБшників, які можуть відкривати кримінальні справи проти активістів з однією метою – помститися українцям у Криму».

Правозахисниця також повідомила, що суддя, який прийняв рішення про арешт Балуха, розшукується в Україні за державну зраду.

Сам Володимир Балух, виступаючи у судовому засіданні 12 грудня, заявив, що під час обшуку його ізолювали в окремій кімнаті і він не бачив, що робили представники ФСБ в його будинку.

Володимир Балух в суді заявив, що повністю відкидає всі абсурдні звинувачення проти себе:

«Я навіть знаю, що за мною стеження ведеться. Зізнався один зі співробітників, якого я впізнав. Він до мене раніше під виглядом співробітника ФСВП приходив і ставив різні питання. У мене над горищем висить прапор України, який при кожному обшуку зривають варварським методом. І яким треба бути ідіотом, щоб знаючи, що полізуть зривати прапор покласти прямо під ним боєприпаси. Я вважаю цю справу повністю сфабрикованою проти мене. Мені постійно лунають погрози, або їдь або ми посадимо тебе. Виїхати я не можу, у мене слабкоходяча мама. У неї дуже хворі коліна і кожен крок завдає їй страждання. Але і змінювати свої переконання з чиєїсь примхи я теж не збираюся».

Експерт КПГ Юрій Гришин заявив, що в діях судових і силових органів є грубі порушення не тільки міжнародного, а й російського законодавства.

«Обставини обстеження житла говорять про те, що співробітники ФСБ грубо порушили процедуру проведення такого оперативно-розшукового заходу. Про яку законність можна вести мову, якщо ні сам Балух, ні його старенька мати не брали участь в обшуку. По суті, співробітники ФСБ створили собі максимально сприятливі умови, щоб підкинути Балуху боєприпаси», говорить Юрій Гришин.

Дружина активіста Наталія Балух розповіла, що після арешту у її чоловіка погіршився стан здоров’я. Через сильні болі в спині йому складно навіть вставати. Також дружина повідомила, що в камері, яка розрахована на людей, зараз утримується 24 ув’язнених.

На відкрите політичне переслідування українця в Криму повинна бути чітко виражена реакція державної влади України. Таку думку висловив Андрій Щекун, генеральний директор «Національного газетно-журнального видавництва» Міністерства культури України.

«Я думаю, що ця справа повинна бути наряду зі справами Сєнцова і Кольченка. Нажаль прикро, але мушу констатувати — жодної заяви від органів влади про затримання Володимира Балуха поки немає. Прикро. Це означає, що немає системної роботи центральних державних органів влади щодо захисту прав громадян України на окупованій території. Тим більше, ще раз підкреслюю – це громадяни України».

Зараз прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження через незаконне позбавлення волі українця Володимира Балуха з боку окупаційної влади у Криму.

Нагадаємо, Володимира Балуха заарештували 8 грудня після обшуку у будинку його матері. Під час обшуку співробітники ФСБ знайшли у будинку патрони. Зараз активісту висунули обвинувачення у незаконному зберіганні зброї. Покарання за таке правопорушення – до 4 років позбавлення волі. Активіст знаходиться в СІЗО Сімферополя.  

Ирина Сєдова, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+