Слухати

Пішов з життя дисидент і автор словників Святослав Караванський

17 грудня 2016 - 22:05
Про це повідомили представники української діаспори. Одесит, автор кількох словників і художніх книжок провів у радянських таборах 31 рік
Пішов з життя дисидент і автор словників Святослав Караванський / Новини на Громадському радіо

Пан Караванський помер у Балтиморі сьогодні. Про це повідомила у «Фейсбук» Галина Климук-Хомяк, українка, котра мешкає у Сполучених Штатах.

Святослав Караванський народився в Одесі 24 грудня 1920 року. Після Другої світової війни потрапив до таборів на 25 років. Звільнений з табору достроково після смерті Сталіна.

Ще під час першого терміну в таборі почав працювати над «Словником рим української мови». Крім того випустив у світ надзвичайно популярні «Практичний словник синонімів української мови» (1993), «Російсько-український словник складної лексики» (1998). Останні два словники кілька разів перевидавалися. Автор 11 книжок, низки літературних перекладів, зокрема роман «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте. 

У 1960-ті роки виступав проти русифікації в Україні, видавав свої дописи самвидавом. За це знов опинився за ґратами. 1971 року було ув’язнено і його дружину Ніну (дівоче прізвище Строката). Загалом він провів у неволі 31 рік, виїхав до США 1979 року після громадської кампанії на його захист.

Богдан Нагайло, котрий 1979 року був представником Amnesty International, розмістив у себе на сторінці перше фото подружжя Караванських після їхнього виїзду на еміграцію з СРСР.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+