Слухати

"ЛНР": посол Ватікану виступив у храмі, який у 2014-му закрили бойовики

18 грудня 2016 - 13:20
Посол Ватикану архієпископ Клаудіо Гуджеротті прибув з візитом до Луганська і виступив з проповіддю під час релігійної служби в католицькому храмі
«ЛНР»: посол Ватікану виступив у храмі, який у 2014-му закрили бойовики / Новини на Громадському радіо

«Основна і головна мета цього візиту — засвідчити близькість і любов Папи Римського до людей, які тут живуть напередодні різдвяних свят особливо для католиків», — повідомив представникам місцевих ЗМІ посол Ватикану, передає РИА Новости.

Архієпископ уточнив, що напередодні він побував з візитом в Донецьку, а зараз на один день прибув до Луганська для того, щоб благословити всіх віруючих від імені Папи Римського Франциска.

«Найбільша радість, що можу принести і подарувати вам найтепліші обійми і благословення від Святішого Отця Папи Франциска … Думайте про те, що зараз тут є представник Папи, тільки тому, що Папа особисто зараз сам не може сюди приїхати, але знайте, що він дуже хотів би бути серед вас «, — звернувся Гуджеротті під час проповіді до парафіян.

Апостольський нунцій уточнив, що самопролошена «влада» Луганська та Донецька не перешкоджала ні підготовці, ні здійсненню візитів в ці райони Донбасу.

Дипломат повідомив, що має намір зустрітися з представниками Луганської єпархії Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату.

Як повідомило місцеве інтернет-видання Луганськінформцентр, в кінці служби парафіяни подякували послу за візит, а також вручили йому сувенірну запальницю у вигляді мушкета і рушник із зображенням голубів миру.

Волонтерка Марія Петришин, яка контактує з родиною військового, повідомила Громадському радіо, — останнім часом Колодія тримали у слідчому ізоляторі в Макіївці. За її інформацію, зараз у цьому СІЗО лишаються ще 32 військовополонених — бійців різних підрозділів нацгвардії та Збройних Сил України.

«Він тримався в колонії разом з іншими хлопцями. Вони писали листи. Все, що до нас доходило це листи, які передав Червоний Хрест»

Тарас Колодій родом зі Львова, йому 26 років. Вдома звільненого військового чекають мама та два брати.

Зазначимо, що цю римсько-католицьку парафію Святої Діви Марії бойовики закрили 2014 року. Як повідомляло тоді інтернет-видання informator.media з посиланням на одного з парафіян, в костелі з’явилися бойовики Валерія Болотова (на той момент був ватажком «ЛНР») і «дуже попросили» припинити служби. В іншому випадку бойовики обіцяли прийти знову і монахинь «потягти за волосся каятися в православному храмі», а священнослужителів-чоловіків — «вигнати з лопатою рити окопи».

Прихід Святої Діви Марії в Луганську існував з 1992.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+