Слухати

«Розумне місто - розумні діти» — у Києві відкривають безкоштовні IT-курси для дітей / Новини на Громадському радіо

«Розумне місто - розумні діти» — у Києві відкривають безкоштовні IT-курси для дітей

20 грудня 2016 - 14:31
Головною метою навчання є інформування та практичні навички у програмуванні для дітей в різних куточків України, окрім окупованих територій Донбасу та Криму

В Києві продовжується набір дітей віком від 9 до 11 років на безкоштовний ІТ-курс. Про це сьогодні заявив Юрій Назаров, радник Київського міського голови, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City, під час презентації безкоштовної дитячої освітньої програми з основ програмування.

«Що відрізняє українських дітей від дітей, які проживають в розвинених країнах? Вже з перших класів там відбувається навчання програмуванню дітей. Цього в Україні немає. У нас є проблема навіть з комп’ютерами. Наша ініціатива і «Академії Кодування» має за мету навчанню безкоштовно, не комерційно, дітей програмуванню з початкових класів, віком від 9 до 11 років» — зазначає Антон Мельник, засновник проекту «Академія Кодування».

Програмування – це ремесло, якому можна навчитися. Програма, яку проходять учні, називається Scratch. Її винайшли в Массачусетському технічному інституті. Завдяки візуальному сприйняттю та формі гри проводять навчання. Викладачами є ІТ-шники та девелопери, які працюють на безоплатній онові.

«Навчання проводиться за рахунок ІТ-шників, за рахунок реальних девелоперів. Програмісти, які працюють вдень в компаніях, отримують гідну зарплатню, у вихідні дні або ж ввечері, після роботи, через власні переконання,  навчають програмуванню. На даний момент це є абсолютно безкоштовно», — додає Антон Мельник.

Життя досить стрімко розвивається, наголошує засновник проекту, і якщо 10 років тому ми навіть не могли збагнути, що абсолютно кожен зможе обробляти фотографії чи робити презентації у різних програмах, то сьогодні це доступно дітям від 1 класу.

15 628 784_691 023 081 071 051_900 994 702_o.jpg

Брифінг // Громадське радіо
Брифінг
Громадське радіо

«Наше життя і наші моделі поведінки змінюються. Цей процес проходить непомітно, але кодування це сфера не можлива без навчання. Якщо якісь речі можна зробити на інтуїтивному рівні, то кодуванню ми повинні забезпечити нову інфраструктуру, для того щоб через 510 років українські діти мали конкуренті переваги перед однолітками з інших країн» –  зазначає Ярослава Бойко, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City.

Раніше «Академія Кодування» на базі Kyiv Smart City Hub тестувала подібну систему навчання, але тепер запускає повноцінну школу, в якій викладатимуть, в тому числі і діти, які проходили це навчання.

Спікери зазначають, що в планах на 2017 рік є поширення програми Scratch у загальноосвітніх школах. Спочатку, планують ввести факультативні уроки, а згодом як основні, на ряду з математикою та фізикою.

 

Дарія Птіцина з Києва. Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+