Слухати

У Луцьку компослуги зросли вдвічі. Чи сприяють лічильники економії грошей? / Новини на Громадському радіо

У Луцьку компослуги зросли вдвічі. Чи сприяють лічильники економії грошей?

20 грудня 2016 - 15:54
У Луцьку з початком опалювального сезону оплата комунальних послуг зросла приблизно удвічі

На Волині ПАТ «Волиньгаз» закликає лучан встановлювати загальнобудинкові лічильники, однак не всі з цим погоджуються, адже вважають, що оплата за компослуги зросте ще більше

 Як розповів лучанин Олексій Кушнєр, в листопаді він заплатив 2500 грн за комуналку. Він каже,що дуже складно зрозуміти, як формується ціна за компослуги:

«Тут є кілька моментів. Це все ж таки велика ціна на енергоносії, а також монополізація ринку з надання цих послуг. Ну ми ж не можемо вибирати постачальника цих послуг  серед кількох наявних. Він в нас є один і диктує ціни. І в принципі вони дуже рідко показують, з чого складається ціна за комунальні послуги».

Також Олексій Кушнєр говорить про проблему встановлення загальнобудинкових лічильників, тому що доведеться платити ще більше:

«Я бачу в цьому дуже велику маніпуляцію зі сторони газорозподільних компаній, тому що вони керуються якимись внутрішніми положеннями, встановлюють загальнобудинкові лічильники, хоча за моїми підрахунками в коментарях людей, в яких стоять загальнобудинкові і індивідуальні лічильники, то загальнобудинкові невигідно, тому що просто живеш і використовуєш газ тільки на харчування», — коментує Кушнєр.

Про захмарну суму за комунальні  послуги і загальнобудинкові лічильники говорить і лучанка Христина Бєрая:

«Ціна, звичайно, не влаштовує, тому що зарплата в мене 1650 грн, а за комунальну послуги за трикімнатну квартиру прийшли 2225 грн. І я не знаю, який вихід з цієї ситуації, тому що де ці гроші шукати. Влаштовуватись на іншу роботу чи як, зовсім незрозуміло».

Тим часом у ПАТ «Волиньгаз»  повідомляють про те, що встановлення загальнобудинкових лічильників передбачене законодавством. І вже на території області встановлено більше 100 лічильників:

«Сьогодні взагалі у місті Луцьку та і в межах області проводиться встановлення загальнобудинкових  лічильників природного газу на будинки для виконання забезпечення ЗУ «Про комерційний облік природного газу». На даний момент інвестиційною програмою регулювання  визначено 879 будинків для проведення і встановлення загальнобудинкових лічильників. Наразі встановлено більше 100 лічильників в межах області і по них проводяться розрахунки споживачем», — розповів комерційний директор компанії Андрій Карпомиз.

Говорить пан Карпомиз і про те, що люди відмовляються від встановлення загальнобудинкових лічильників, мовляв, через те, що ціни за опалення зростуть ще більше. Однак для цього, за його словами, підстав нема:

«Є також відмови від встановлення загальнобудинкових лічильників. Це, зазвичай, спричиняється тим, що доносять до людей інформації про те, що по них будуть більше платити і багато іншої інформації негативної. Хочу сказати про те, що в багатьох будинках лічильники вже встановлені і претензій немає. І якщо людина відмовляється від встановлення загальнобудинкового лічильника, то відповідно до Кодексу газорозподільних систем вказано, є Постанова національної комісії, яка зареєстрована в Мін`юсті України і там вказано, що споживач не може відмовитися від встановлення лічильника. В іншому випадку розподіл газу припиняється або проводиться зміна режиму нарахування».

Аріна Крапка, Луцьк

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+