Слухати

Автора словників Святослава Караванського поховали у Баунд-Бруку, США

23 грудня 2016 - 22:03
Легендарного дисидента поховали поруч з письменником Василем Баркою, бандуристом Григорієм Китастим, та публіцистом і філософом Дмитром Донцовим
Автора словників Святослава Караванського поховали у Баунд-Бруку, США / Новини на Громадському радіо

Про поховання повідомила у «Фейсбуку» журналістка Ірена Халупа.

karavanskyy_1.jpg

Труна з тілом Святослава Караванського у церкві // Facebook Irena Chalupa
Труна з тілом Святослава Караванського у церкві
Facebook Irena Chalupa

Укладача широковідомих словників Святослава Караванського поховано 22 грудня на Цвинтарі святого Андрія у Саут-Баунд-Брук (South Bownd Brook), штат Нью-Джерсі. Це кладовище вважається єдиним українським пантеоном на території Сполучених Штатів.

На цьому ж католицькому кладовищі поховані видатні діячі українського руху на еміграції, як католиків, так і православних: Патріарх Мстислав (Скрипник), письменник Василя Барка, бандурист Григорій Китастий, діяч повстанського руху Тарас Бульба-Боровець, публіцист і філософ Дмитро Донцов, письменник і публіцист Євген Маланюк та інші.

Одесит, автор кількох словників і художніх книжок Святослав Караванський пішов з життя 17 грудня на 96 році життя. 

Святослав Караванський народився в Одесі 24 грудня 1920 року. Після Другої світової війни, під час якої співробітничав з румунськими військами, потрапив до таборів на 25 років. Звільнений з табору достроково після смерті Сталіна.

Згодом науковець знов опинився в ув’язненні, цього разу за свою публіцистику. Загалом провів за ґратами 31 рік

.

karavanskyy_3_doncov.jpg

Плита на могилі Дмитра Донцова // Facebook Irena Chalupa
Плита на могилі Дмитра Донцова
Facebook Irena Chalupa

Ще під час першого терміну в таборі почав працювати над «Словником рим української мови». Крім того випустив у світ надзвичайно популярні «Практичний словник синонімів української мови» (1993), «Російсько-український словник складної лексики» (1998). Останні два словники кілька разів перевидавалися. Автор 11 книжок, низки літературних перекладів, зокрема роман «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте. 

karavanskyy_3_kytastyy.jpg

Могила Василя Китастого у Саут-Баунд-Бруці // Facebook Irena Chalupa
Могила Григорія Китастого у Саут-Баунд-Бруці
Facebook Irena Chalupa

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+